T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

„Betlejem Polskie” – spektakl

W grudniu 2021 i styczniu 2022 na scenie zespołu "Mazowsze" królować będzie „Betlejem Polskie” wg Lucjana Rydla. To barwne, rozśpiewane i roztańczone widowisko z humorem i ognistym tańcem, z chórami Aniołów, Świętą Rodziną, pełne najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Na scenie występować będzie 150 wykonawców – aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry "Mazowsza".
fragment plakat spektaklu Betlejem Polskie, niebieskie tło, na żółto tytuł spektaklu, czerwone logo Mazowsze, dwa anioły nad miastem.

Informacje praktyczne

Miejsce

Sala Widowiskowa Zespołu "Mazowsze"
Otrębusy,
ul. Świerkowa 2

Dla kogo?

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów

Inne

Wstęp płatny

"Betlejem Polskie"
Rydlowskie „Betlejem…” dzieje się jednocześnie w trzech planach czasowych – w polskiej współczesności, w naszej rodzimej historii i w czasach biblijnych. Jest wpisane w polski krajobraz i rzeczywistość historyczną – ożywia przeszłość. Jezus rodzi się tu wśród polskiej zimy, a Betlejem leży w Polsce – może gdzieś w Małopolsce,  a może na Kaszubach. Biblijny Herod nie jest tylko władcą starożytnej Palestyny, lecz ciemiężycielem Polski i rusyfikatorem; betlejemscy Trzej Królowie to nasi władcy: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło i Jan III Sobieski.
Twórcy spektaklu zachowując równowagę między akcentami sakralnymi i uniwersalnymi, prowadząc swą inscenizację – tak jak każe tradycja teatralna – nieco poza scenariusz, pragną nawiązać do setnej rocznicy odzyskania Niepodległości w 2018 roku oraz Powstania Warszawskiego 1944 roku.
Spektakl Betlejem Polskie, na scenie dwie kobiety ubrane w kostiumy aniołów, mała dziewczynka w góralskim kostiumie oparta o kołyskę, nad kołyską Józef, obok siedzi Maria, oboje w kostiumie łowickim
Realizatorzy:
Reżyseria i adaptacja – Zbigniew Kułagowski
Kierownictwo Muzyczne – Jacek Boniecki
Muzyka i aranżacja – Krystian Segda
Choreografia – Wioletta Milczuk
Kierownictwo Wokalne – Mirosław Ziomek
Współpraca choreograficzna – Zbigniew Czapski-Kłoda
Kostiumy – Zofia de Ines, Mira Zimińska-Sygietyńska, Rafał Orłowski
Charakteryzacja – Sergiusz Starski
Scenografia – Tadeusz Smolicki
Oprawa wizualna – Dawid Kozłowski
Reżyseria świateł – Łukasz Różewicz
Reżyseria dźwięku – Piotr Mastalerski
Asystent scenografa – Małgorzata Haberska
Asystent reżysera – Piotr Borek
Asystent kierownika muzycznego – Wojciech Gwiszcz
Zapraszamy na spektakl w grudniu i styczniu:

Kup bilet