T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Kołem, kołem – pożegnanie wakacji w Karolinie

Kołem, kołem, kołem, ruszymy se społem... – śpiewa „Mazowsze” rozpoczynając na scenie taneczną podróż po polskiej kulturze ludowej. W sobotę 20 sierpnia w Karolinie wspólnie wyruszymy w niezwykłą podróż pełną opowieści, muzyki i tańca. Zapraszamy na warsztaty, pokazy i potańcówkę. Pożegnajmy wakacje z przytupem!

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 20.08.2022

Miejsce

ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla dzieci
Dla rodzin
Dla młodzieży
Dla dorosłych

Inne

Warsztaty rękodzielnicze – opłata za uczestnictwo
Prelekcja – w cenie biletu wstępu na wystawę
Potańcówka – wydarzenie biletowane
Przejazd zabytkowymi pojazdami – odpłatnie

kolorowe zdjęcie, ciemnoniebieski samochód marki Packard, za kierownicą szofer
Wakacyjne podróże
Tegoroczne lato w Karolinie odbywa się pod hasłem podróżowania, dlatego na pożegnanie wakacji postanowiliśmy zaprosić do współpracy naszych sąsiadów – Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. W sobotę w godzinach 12:00-18:00 na terenie naszego parku będziecie mogli zobaczyć motoryzacyjne perełki firm Packard, Oakland i Horch. Nie tylko je obejrzeć, sfotografować się z nimi, ale i wyruszyć na przejażdżkę po okolicy. Taka okazja nie zdarza się często. Choć możemy wam już zdradzić, że planujemy razem z Muzeum dłuższą  współpracę, szczegóły poznacie na miejscu.
Kolorowe zdjęcie, fragment ludowego pająka, pompony z bibuły w różnych kolorach zamocowane na tkanej z włóczki tarczy
Warsztaty rękodzielnicze
Zdobywanie nowych umiejętności również może być wspaniałą przygodą. O godzinie 12:00 zapraszamy na trzygodzinne warsztaty rękodzielnicze. Pójdą w ruch nożyczki, słoma, kolorowa bibuła i papier. Inspirując się sztuką ludową będziemy tworzyć lekkie, barwne dekoracje, które zawieszone pod sufitem mogą stać się atrakcyjną ozdobą nowoczesnego domu. Wybierzemy się w podróż po różnych regionach naszego kraju i porozmawiamy o tradycjach tworzenia ludowych pająków, o ich bogactwie i różnorodności. Więcej informacji znajdziecie w szczegółowym opisie wydarzenia.
Kolorowe zdjęcie, dwanaście osób w strojach ludowych idących po Plaza de España w Madrycie
Z archiwum „Mazowsza”
„Kalejdoskop oszałamiających, bogatych, cudownych kostiumów; układy choreograficzne godne baletu klasycznego; najwspanialsze w skali światowej rytmy tańców ludowych i dworskich; zespół pięknych artystów, elegancja i żywiołowość – to „Mazowsze” z Polski” – pisał w sierpniu 1967 roku tygodnik „The Sunday Times” w australijskim Perth. Od ponad 70 lat Zespół zachwyca nie tylko koncertując w Polsce ale i na całym świecie. O godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie, podczas którego porozmawiamy o mazowszańskich podróżach. Oglądając archiwalne filmy i fotografie będziemy wspominać najciekawsze i najbardziej fascynujące trasy koncertowe „Mazowsza”.  Udział w spotkaniu w ramach biletu wstępu do Centrum Folkloru Polskiego.
kolorowe zdjęcie, grupa osób ustawionych jedna za drugą, wszyscy mają wysuniętą w bok lewą nogę
Pląsy na ludową nutę
Kulminacją wydarzeń tego dnia będzie potańcówka. O godzinie 18:00 w muzyczną podróż po Polsce zabierze nas Kapela Trampolka. Poznamy tradycyjne gry i zabawy taneczne. Sprawdzimy jak się kroczy w trojaku, pocwałujemy w krakowiaku i nauczymy się tańczyć wielkopolskiego wiwata. Nie potraficie? Bez obaw, wszystkie kroki i figury pokażą nam i objaśnią wykwalifikowani pedagodzy tańca tradycyjnego: Piotr i Bogumiła Zgorzelscy. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Bilety na potańcówkę do nabycia w kasie Centrum Folkloru Polskiego lub tutaj.

Polecane wydarzenia w Centrum Folkloru Polskiego