T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABEL
Aktualności

Koncert „Mazowsze” i De Mono

„Nasza jest ta noc”

Tegoroczny Piknik z pewnością będzie wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym. Rozpocznie się już w piątek 3 września o godz. 20.00 wspólnym koncertem zespołu „Mazowsze" i De Mono. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć naszych artystów w repertuarze kultowego polskiego zespołu, a także usłyszeć jak z mazowszańskim repertuarem radzą sobie muzycy De Mono.

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 03.09.2021

GODZINA: 20:00

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów

Inne

Wstęp wolny

"Mazowsze"

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” powstał 73 lata temu z inicjatywy Tadeusza Sygietyńskiego i jego żony Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.
W założeniach miał prezentować folklor ziemi mazowieckiej, jednak już po kilku latach istnienia zespołu repertuar poszerzył się o inne regiony Polski. Dzisiaj jest ich już 42.

Oprócz klasycznego programu, jakim dla „Mazowsza” jest muzyka ludowa i folklor, zespół prezentuje również inne gatunki muzyczne od kolęd, pieśni religijnych i patriotycznych, poprzez spektakle edukacyjne dla dzieci i młodzieży, na wielkich widowiskach teatralnych kończąc, czego dzisiaj będziecie mogli Państwo doświadczyć.

De Mono
33 lata minęły, ale dziesiątki tysięcy fanów zespołu De Mono doskonale wiedzą, że to jeszcze nie koniec! Wieloletnie doświadczenie, tysiące wspólnych wspomnień i koncertów... a muzycy wciąż udowadniają, że w parze z każdym kolejnym rokiem idzie jeszcze większa doza stylu i dobrego smaku. Ostatnie lata to bardzo intensywny czas w działalności De Mono, niekwestionowanej gwiazdy polskiej muzyki popularnej – zmiana managementu, nowy wizerunek, dwie
nowe płyty: „RESET” oraz „OSIECKY”, intensywne prace nad kolejnymi projektami... Wszystko to jest doskonałym powodem, by wybrać się na jeden z występów zespołu! intensywne prace nad kolejnymi projektami... Wszystko to jest doskonałym powodem, by wybrać się na jeden z występów zespołu!

Polecane wydarzenia w Centrum Folkloru Polskiego