T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Kroki, figury, układy taneczne – spotkanie z Michałem Jarczykiem

Chcielibyście poznać kulisy tworzenia układów tanecznych dla takiego zespołu jak „Mazowsze”? Dowiedzieć się jak wygląda i na czym polega praca choreografa? W niedzielę 7 lipca o swoich choreograficznych doświadczeniach oraz karierze zawodowej opowie nam Michał Jarczyk. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz archiwalnych filmów i zdjęć. Zapraszamy!
Michała Jarczyk z partnerką taneczną w oberku opoczyńskim na scenie, w tle grupa artystów zespołu "Mazowsze" w kostiumach opoczyńskich

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 07.07.2024

GODZINA: 15:00

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla wszystkich

Inne

Udział w spotkaniu w ramach biletu wstępu na wystawę.
Rezerwacja pod numerem telefonu:
+48 22 208 87 00, +48 605 501 770
lub e-mail: kontakt@karolinmazowsze.p

Michał Jarczyk z partnerką taneczną w układzie jurgowskim zespołu Mazowsze
Michał Jarczyk
Solista baletu, choreograf i pedagog, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, w którym w latach 1959-1967 pełnił funkcję solisty, pedagoga i asystenta choreografa Elwiry Kamińskiej. Od 1967 roku, przez kolejne 10 lat, pracował w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”, jako solista baletu, pedagog i choreograf. Do Repertuaru Zespołu opracował takie układy jak: „Suita Śląska” ( do muz. T Kisewettera), „Tańce Sieradzkie” (muz. T. Sygietyńskiego), „Krzemienieckie Zaloty” (muz. M. Piwkowskiego), „Tańce Kołbieli” (muz. M. Piwkowskiego). Od 1977-1981 był kierownikiem baletu i choreografem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Od 1981 do 1990 ponownie został zaangażowany w zespole „Śląsk ” obejmując funkcję pierwszego choreografa i kierownika baletu. W 1996 r. Mira Zimińska-Sygietyńska powołała go na kierownika baletu i choreografa zespołu „Mazowsze”, z zadaniem przygotowania nowego programu na trzy miesięczne tournée po Stanach Zjednoczonych, oraz później na wyjazdy do Jordanii, Libanu i Niemiec.
Michał Jarczyk prowadzący zajęcia taneczne dla grupy dziewcząt
Praca twórcza
Michał Jarczyk jest twórcą wielu choreografii do programów estradowych i telewizyjnych. Przez 45-lat pracy artystycznej współpracował z licznymi instytucjami artystycznymi, tak w kraju jak i za granicą, między innymi prowadził naukę polskich tańców narodowych w Paryżu, Moskwie, Lionie, Frankfurcie i Kijowie. Współpracował z tak wybitnymi reżyserami jak Andrzej Wajda przy filmie „Pan Tadeusz”, gdzie odpowiadał za choreografię „Poloneza” do muzyki W. Kilara.

Podczas spotkania w Karolinie Michał Jarczyk porozmawia o swojej drodze zawodowej i pracy w Karolinie z Wiolettą Milczuk. Jeżeli macie ochotę posłuchać inspirujących opowieści o tańcu, ruchu, krokach, figurach i układach, koniecznie bądźcie z nami. Zapowiada się niezwykle ciekawie!
Informacje praktyczne:
Czas trwania:
ok. 90 min
Koszt:
W ramach biletu wstępu do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”

 
📞 Rezerwacja:
telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770
e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Liczba miejsc ograniczona.