T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Letnia potańcówka z kapelą

W sobotę 20 sierpnia zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na letnią potańcówkę. W taneczną podróż po Polsce zabiorą nas Piotr i Bogumiła Zgorzelscy. Poznamy kroki i figury znanych i lubianych tańców tradycyjnych z różnych regionów naszego kraju. O oprawę muzyczną zadbają muzycy z Kapeli Trampolka. Zapraszamy na wspólną zabawę przy muzyce na żywo!

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 20.08.2022

GODZINA: 18:00

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla młodzieży
Dla osób dorosłych
Dla seniorów
Dla wszystkich

Inne

Wstęp płatny
Rezerwacja pod numerem telefonu:
+48 22 208 87 00, +48 605 501 770
lub e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Kolorowe zdjęcie, tańcząca para
Do tańca!
Piotr i Bogusia Zgorzelscy to małżeństwo, które od ponad 25 lat upowszechnia, promuje i uczy polskich tańców tradycyjnych w formach niescenicznych i niestylizowanych. Są twórcami internetowych lekcji tańca zamieszczonych na kanale YouTube – Taniec Tradycyjny PL. Wraz z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca współtworzyli stronę www.tanec.edu.pl. Swoje doświadczenie zdobywali ucząc się bezpośrednio od wiejskich tancerzy jak również analizując dostępne źródła archiwalne, wypracowując autorski program zajęć. Współtworzą Akademię Tańca Tradycyjnego, w ramach której prowadzą warsztaty tańca oraz potańcówki w Polsce i na świecie.
Kolorowe zdjęcie, członkowie kapeli z instrumentami
Kapela Trampolka
„Trampolka" została założona w 2019 roku przez grupę muzyków z zamiłowaniem do polskiej muzyki ludowej. Specjalizuje się w muzyce Polski południowo-wschodniej, ale w jej wykonaniu można także często usłyszeć melodie z różnych stron naszego kraju. Sięgając do materiałów źródłowych i repertuaru znanych mistrzów z danych terenów, kapela dąży do prezentowania muzyki ludowej w jej tradycyjnym brzmieniu. „Trampolka” od kilku lat zajmuje czołowe miejsca na Spotkaniach Cymbalistów w Rzeszowie, a w 2021 roku została laureatem konkursu „Stara Tradycja", stanowiącego część Festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata". Podczas potańcówki muzycy zagrają w składzie: Hanna Manista – skrzypce, Konrad Grzyb – klarnet, Adam Basara – akordeon/cymbały rzeszowskie, Rafał Pytko – kontrabas.
Informacje praktyczne
Czas trwania:
3 godziny

Koszt:
Opłata za uczestnictwo w potańcówce 30 zł / osoba.
Bilety do kupienia w kasie Centrum Folkloru Polskiego lub online.
KUP BILET

Rezerwacja:
telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770
e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Liczba miejsc ograniczona.

Polecane wydarzenia w Centrum Folkloru Polskiego