T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Letnia szkoła rękodzieła – kaligrafia

Kaligrafia jest sztuką pięknego pisania, odręczną, staranną pracą nad literą. W sobotę 6 sierpnia zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na warsztaty z kaligrafii. Uczestnicy spotkania poznają ciekawe historie i sekrety mistrzów tej wymagającej sztuki.
Rysunek piórem baletnicy w pasiastej spódnicy, powyżej napis Mazowsze, po prawej na zdjęciu przybory do kaligrafii, tusz, piórka, patyki

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 06.08.2022

GODZINA: 12:00

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
Sala Edukacyjna
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla osób dorosłych
Dla młodzieży
Dla dzieci powyżej 12. roku życia

Inne

Wstęp płatny
Rezerwacja pod numerem telefonu:
+48 22 208 87 00, +48 605 501 770
lub e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Na blacie położone są przybory do kaligrafii, kartki, pióra, tusz
Piórko z tuszem
Ćwiczenia kaligraficzne uczą nie tylko sztuki ładnego pisania, ale też wzmacniają rozwój ogólny i sprawność manualną. Pisanie korzystnie wpływa na pracę naszego mózgu i serca. Dzięki nauce kaligrafii mamy okazję bardziej artystycznie i kreatywnie spojrzeć na literę samą w sobie. Dostrzegamy w niej niuanse, których na co dzień nie widzimy. Nasz sobotni warsztat będzie składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego popracujemy nad umiejętnością pisania poszczególnych liter, ich połączeń, a następnie całych wyrazów i ich pięknych dekorów, nawiązujących do motywów hafciarskich „Mazowsza”. Drugi etap da nam do zrozumienia, że kaligrafia nie musi odbywać się wyłącznie na małych kartach i za pomocą specjalnych narzędzi kaligraficznych. Sztuka ta, jest wielokrotnie wykorzystywana np. podczas projektowania plakatu. Pod czujnym okiem prowadzącej wykonamy wielobarwną pracę z wykorzystaniem odręcznego pisma.
Osoba prowadząca:
  • Anna Kłys – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, specjalizująca się w grafice komputerowej, malarstwie ściennym, kaligrafii oraz tkaninie artystycznej. Na swoim koncie ma wystawy indywidualne i zbiorowe. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.
Informacje praktyczne

Wzorniki i wszystkie potrzebne materiały do pracy dostępne na miejscu.

Warsztat przeznaczony dla dorosłych, dla młodzieży powyżej 12. roku życia.

Czas trwania: 3 godziny

Koszt: 40 zł / osoba

Liczba miejsc ograniczona

Rezerwacja:

telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770

e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Liczba miejsc ograniczona.