T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Podróże z „Mazowszem” i Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

Wakacje to czas podróży, wspominania minionych wyjazdów i planowania kolejnych. 20 sierpnia zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na podróżnicze opowieści. Oglądając filmy i zdjęcia z archiwum „Mazowsza” będziemy rozmawiać o najciekawszych wyjazdy zagranicznych Zespołu. Natomiast w fascynującą podróż po świecie motoryzacji i kinematografii zabierze nas Muzeum w Otrębusach. Bądźcie z nami!

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 20.08.2022

Miejsce

ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla dzieci
Dla rodzin
Dla młodzieży
Dla dorosłych

Inne

Prelekcja – w cenie biletu wstępu na wystawę
Przejazd zabytkowymi pojazdami – odpłatnie

Kolorowe zdjęcie, kremowy samochód firmy Horch, w tle zielone drzewa i staw z fontanną
W filmowym świecie motoryzacji
W godzinach 12:00-18:00 zapraszamy do Karolina wszystkich fanów motoryzacji i kinematografii. W karolińskim parku będziecie mogli zobaczyć pojazdy z lat 20. i 30. XX wieku. W świat samochodowych i filmowych podróży zabierze nas  Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Na miejscu będziecie mogli usiąść na wygodnej kanapie Packarda, który wystąpił w takich produkcjach jak: „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Bodo” i „Czas honoru”. Sfotografować się z samochodem firmy Horch, który kinomani mieli okazję oglądać w filmie „Katyń” Andrzeja Wajdy oraz zajrzeć do środka kalifornijskiego Oaklanda z serialu „1920. Wojna i Miłość”. Nie lada gratką będzie możliwość przejażdżki tymi zabytkowymi samochodami po najbliższej okolicy.
Czarno białe zdjęcie
Wspomnień czar
O godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie poświęcone zagranicznym podróżom „Mazowsza”. Sprawdzimy, na jakich kontynentach koncertował Zespół i jakie kraje odwiedził przez ponad 70 lat swojej działalności. Będziemy opowiadać o najciekawszych trasach koncertowych, tych najdłuższych i najkrótszych, najbliższych i najdalszych, najtrudniejszych i najbardziej egzotycznych. Rozpoczniemy od wspomnień z wyjazdów w latach 50. XX wieku, pozaeuropejskich tournée miedzy innymi po Chinach,  Japonii, Australii i Argentynie a zakończymy na omówieniu tych ostatnich - do Irkucka, Luksemburga i na Islandię.
Informacje praktyczne
Prelekcja – udział w cenie biletu wstępu do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Spotkanie poprowadzą artyści przez lata związani z zespołem „Mazowsze”.

Wystawa samochodów – bezpłatnie. Dodatkową atrakcją będzie możliwość sfotografowania się z zabytkowymi pojazdami w towarzystwie artystów „Mazowsza”.

Przejazdy samochodami – odpłatnie. Więcej informacji o możliwości przejażdżki po okolicy znajdziecie na: www.muzeum-motoryzacji.com.pl.

Polecane wydarzenia w Centrum Folkloru Polskiego