T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Weekend seniora z kulturą w Karolinie

W dniach od 1 do 2 października po raz dziewiąty odbędzie się akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chcąc zachęcić do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym przez cały weekend zapraszamy seniorów na darmowe zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” oraz pokaz archiwalnych filmów i zdjęć zespołu „Mazowsze”.
Plakat z okazji Weekendu seniora z kulturą. Beżowe tło, na nim portret uśmiechniętej, starszej kobiety. Po jej prawej stronie rysunek harfy, po prawej fragment pianina. Na dole informacje 1, 2 października 2022 oraz logotyp Ministerstwa Kulltury

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 01.10.2022 - 02.10.2022

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla seniorów

Inne

Wstęp bezpłatny dla osób 60+

Czarno białe zdjęcie, na dworze grupa tancerzy z zespołu Mazowsze tańczy, za nimi na trybunach siedzi widownia
Pokaz filmów archiwalnych PZLPiT „Mazowsze”
Projekcja archiwalnych filmów zespołu „Mazowsze” odbędzie się w niedzielę 2 października o godzinie 15:00. Pokaz będzie pretekstem do rozmowy o początkach Zespołu, o tym jak wyglądały pierwsze lata jego działalności. W spotkaniu wezmą udział artyści przez lata związani z „Mazowszem”, którzy podzielą się z nami ciekawostkami o pracy w Karolinie, anegdotami i wspomnieniami z występów w jednym z największych zespołów artystycznych, sięgającym do polskiej kultury. Czas trwania spotkania około 60 minut.
Informacje praktyczne:

Bezpłatny wstęp będzie obowiązywał w dniach 1–2 października wyłącznie dla osób powyżej 60 roku po okazaniu ważnej legitymacji emeryta.

 

Dla pozostałych zwiedzających udział w prelekcji 2 października jest możliwy po zakupie biletu wstępu do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”.

 

Kontakt:

telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770

e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl