T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Krakowska potańcówka z Kapelą Ludową

25 listopada będziemy gościć w Karolinie Kapelę Ludową Dębińskiego Centrum Kultury, która porwie nas do szalonej tanecznej zabawy na krakowską nutę. Potańcówce towarzyszyć będzie również poczęstunek przygotowany przez krakowskie gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich "Kryspinianki”. Zapraszamy!
Pięciu muzyków w strojach krakowskich grający na instrumentach

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 25.11.2023

GODZINA: 20:00

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla wszystkich

Inne

Wstęp płatny Rezerwacja pod numerem telefonu: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770 lub e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Pięciu muzyków w strojach krakowskich grający na instrumentach
Kapela Ludowa Dębińskiego Centrum Kultury
Kapela Ludowa Dębińskiego Centrum Kultury jest zaliczana do najlepszych w regionie. Początki jej powstania sięgają roku 1954. Przez prawie 70 lat z wielką pasją, zaangażowaniem kultywuje i pielęgnuje tradycje ludowe, uczestniczy w życiu kulturalnym, uświetnia imprezy. Jest nie tylko unikalną wizytówką Małopolski, ale również wspaniałym ambasadorem rozsławiającym Polskę poza granicami kraju. Od wielu lat muzycy tej kapeli są laureatami wojewódzkich, ogólnopolskich i zagranicznych festiwali. Kapela w roku 2013 uhonorowana została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a w 2022 r. otrzymała II Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana za propagowanie idei regionalizmu oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej lokalnych wspólnot Małopolski. Aktualnie w skład kapeli wchodzą: Józef Brzeziński (trąbka), Henryk Wróbel (kontrabas), Tomasz Pabian (skrzypce), Piotr Malisz (klarnet), Bogusław Wójcik (trąbka/skrzypce), Bartłomiej Sacha (klarnet), Tomasz Cudejko (skrzypce).
Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich z Kryspinowa w regionalnych strojach na tle zabytkowego pałacu
Krakowski poczęstunek
Koło Gospodyń Wiejskich „Kryspinianki” powstało w Kryspinowie, w Gminie Liszki, w grudniu 2018 roku. I dziś, po niespełna pięciu latach prowadzonej działalności, Kryspinianek nie trzeba nikomu przedstawiać. Koło tworzą pasjonatki i pasjonaci lokalnego folkloru, tradycji i zwyczajów, są to zarówno gospodynie jak i gospodarze, aktywnie działający na rzecz społeczności gminnej i jej rozwoju. Jednym z priorytetów działalności Koła jest promocja kultury Krakowiaków Zachodnich, regionu, w którym znajduje się miejscowość Kryspinów. To właśnie smakowite wyroby regionalne Kryspinianek będziecie mogli skosztować podczas krakowskiej potańcówki w Karolinie.
Informacje praktyczne:
Czas trwania:
3 godziny

Koszt:
Opłata za uczestnictwo w potańcówce 30 zł / osoba

 
📞 Rezerwacja:
telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770
e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl
Liczba miejsc ograniczona.