T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Pałac Karolin od frontu

Poznaj nas

Centrum Folkloru Polskiego
“Karolin”

"Aby oddać całą prawdę o ludziach,
trzeba poznać ziemię, na której żyją." Tadeusz Sygietyński

Historia Pałacu

Historia Pałacu Karolin sięga początku XX wieku. Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Umysłowo i Nerwowo Chorymi postanowiło zbudować sanatorium na działce podarowanej przez Feliksa Bobrowskiego. Do budowy pałacu przystąpiono w 1909 roku przy wsparciu Karoliny Bobrowskiej, wdowy po darczyńcy ziemi. Od jej imienia pochodzi nazwa Karolin. Budynek wzniesiony według projektu Czesława Domaniewskiego ukończono i oddano do użytku w 1911 roku.
Zobacz więcej

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” powstało z pasji i szacunku do tradycyjnej kultury ludowej. We wnętrzach pałacu znajduje się stała ekspozycja, w której harmonijnie przeplatają się dwa wątki. Pierwszym jest prezentacja kultury ludowej wybranych regionów Polski. Drugim ukazanie stylu, jaki przez lata wykreował Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”, prezentując stylizację polskiego folkloru w postaci barwnego widowiska zawierającego elementy muzyki i tańca.
Zobacz więcej

O nas

"Trzeba kochać to, co się robi, inaczej życie traci sens…"
Mira Zimińska-Sygietyńska

Nasz zespół to ludzie z pasją, którzy każdego dnia z zaangażowaniem pracują nad realizacją programów i projektów Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Tworzą go wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści - historycy, edukatorzy, przewodnicy, artyści.

Pracownicy Centrum Folkloru Polskiego "Karolin"

Marta Wiśniewska – kierownik
Wioletta Milczuk – zastępca kierownika