T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności strony www.karolinmazowsze.pl

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin, dalej Centrum, zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.karolinmazowsze.pl

  • Data publikacji strony internetowej: 2021-09-01
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-02-28
STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
TREŚCI NIEDOSTĘPNE
  • część nagrań wideo nie posiada napisów,
  • część multimediów i plików audio nie posiada treści alternatywnych,
  • większość multimediów nie posiada audiodeskrypcji,
  • niektóre komunikaty o stanie mogą być niedostępne dla technologii asystujących,
  • na niektórych podstronach brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,
  • nie zastosowano etykiet lub nie są opisane,
  • występują błędy w oznaczeniu języka lub brak oznaczeń, strona nie ma wersji kontrastowej
WYŁĄCZENIA
  • mapy wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
SKRÓTY KLAWIATUROWE
  • na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
PRZYGOTOWANIE DEKLARACJI W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI
  • Deklarację sporządzono dnia: 2022-02-23
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-02-28
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE
  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Katarzyna Pasieczna
  • E-mail: info@mazowsze.waw.pl
  • Telefon: (+48) 22 208 81 07
  • Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo:
  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
SKARGI I ODWOŁANIA
Na niedotrzymanie wyżej wymienionych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
  • Organ nadzorujący: Marszałek Województwa Mazowieckiego
  • Adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, 03-719 Warszawa, ul. Jagiellońska 26
  • E-mail organu odwoławczego: urzad_marszalkowski@mazovia.pl
  • Telefon: (+48) 22 597 91 00, czynny w godz. 8.00-16.00
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
Najłatwiej dojechać do Centrum samochodem lub autokarem. Najbliższy transport publiczny to przystanek kolejowy WKD Otrębusy, oddalony o około 1 km od obiektu. Droga do Centrum prowadzi przez park. Wchodzi się do niego obok budynku ochrony, przez furtkę o szerokości 120 cm. Po prawej stronie furtki znajduje się brama wjazdowa, otwarta w godzinach pracy Centrum.
Elewacja frontowa Pałacu Karolin z bramą wjazdową i szlabanemBrama wejściowa na teren parku
1 /
Wjazd na teren parku nie jest możliwy. Brukowane alejki prowadzą do Centrum z lewej i prawej strony klombu. Centrum mieści się w zabytkowym pałacu, przez co nie jest możliwy montaż platformy przyschodowej, rampy lub podnośnika przy wejściu frontowym.

Budynek Centrum jest częściowo dostosowany dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Zaleca się asystę dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Najbliższe miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się przy Sali Widowiskowej zespołu „Mazowsze”, w odległości około 250 m od budynku Centrum.
WEJŚCIE DO BUDYNKU
Budynek posiada dwa wejścia: frontowe oraz boczne, przez szklany łącznik, dla osób z niepełnosprawnością motoryczną.
  •  Wejście frontowe
Wejście frontowe nie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Do drzwi frontowych zewnętrznych prowadzą schody z niską balustradą.
Wejście frontowe
1 /
  • Wejście dla osób z niepełnosprawnością motoryczną
Wejście boczne, przez szklany łącznik, jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Drzwi znajdują się na poziomie gruntu, po lewej stronie od wejścia frontowego.
Wejście dla osób z niepełnosprawnością motorycznąWejście dla osób z niepełnosprawnością motoryczną
1 /
Szatnia znajduje się po lewej stronie od wejścia. Na wprost szatni znajdują się toalety, w tym toaleta dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Na prawo od wejścia znajdują się schody, z platformą przyschodową dla wózków dla osób niepełnosprawnych.
Wejścia do toalet w łącznikuToaleta dla osób z niepełnosprawnością motoryczną w łączniku
1 /
Drzwi, korytarze, schody, winda, poruszanie się po budynku, szatnia, hol główny
  • Poruszanie się po budynku przez osoby z niepełnosprawnością motoryczną
Od wejścia bocznego na poziom ekspozycji wiodą dwa biegi schodów, wyposażone w dwie platformy. Udźwig platform przeznaczonych do przewozu wózków dla osób niepełnosprawnych wynosi 225 kg a ich długość i szerokość wynosi 75 cm i 68 cm. Osoba z niepełnosprawnością motoryczną czterokończynową ma możliwość skorzystania z podnośnika tylko przy pomocy asysty. Asysty może udzielić również personel Centrum.
Platforma od wejścia bocznego na poziom ekspozycjiPlatforma od wejścia bocznego na poziom ekspozycjiPlatforma od wejścia bocznego na poziom ekspozycjiPlatforma od wejścia bocznego na poziom ekspozycji
1 /
Na poziomie ekspozycji (poziom 0) po lewej stronie korytarza prowadzącego do hallu głównego znajduje się pierwsza sala ekspozycyjna. Dalej po lewej i prawej stronie korytarza, prowadzącego do hallu głównego, mieszczą się toalety, w tym, po prawej stronie korytarza, toaleta dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Z prawej strony korytarza, przed hallem głównym, znajduje się szatnia, następnie kasa biletowa.

W budynku przestrzenie komunikacyjne są szerokie i umożliwiają poruszanie się osobom z niepełnosprawnością motoryczną. Komunikację pomiędzy piętrami zapewnia winda, wyposażona w wypukłe przyciski oraz informację głosową. Winda znajduje się na końcu korytarza po lewej stronie, za hallem głównym. Winda pozwala dostać się na kolejny poziom ekspozycji (poziom 1).
Winda zapewniająca komunikację pomiędzy piętrami
1 /
  • Poruszanie się po budynku od wejścia frontowego
W przedsionku budynku, na szczycie schodów po prawej stronie, znajduje się okienko kasy biletowej, a następnie drzwi do hallu głównego. W hallu głównym korytarz prowadzi w lewą i prawą stronę.

W korytarzu po lewej stronie hallu głównego znajduje się szatnia, po lewej stronie korytarza. Następnie po lewej i prawej stronie korytarza mieszczą się toalety, w tym po lewej stronie toaleta dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Kierunek zwiedzania rozpoczyna się w hallu głównym i prowadzi korytarzem w prawą stronę. W końcu tego korytarza, po lewej stronie, znajduje się winda.
Wejście do hallu głównego od drzwi frontowychHall głównyKorytarz po lewej stronie hallu głównegoKorytarz po prawej stronie hallu głównegoPrzejście do toalety dla osób z niepełnosprawnością motorycznąWidok z hallu głównego w kierunku wejścia frontowego i szatni
1 /
Kasa biletowa, toalety, ekspozycja
Kasa biletowa nie posiada pętli indukcyjnej. Pomieszczenie kasjera oddzielone jest szybą. Przedsionek budynku z okienkiem kasowym nie jest wygłuszony.
Kasa biletowa
1 /
Toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnością motoryczną, są dostępne dla zwiedzających. W toalecie dla osób z niepełnosprawnością motoryczną jest przewijak dziecięcy. W budynku brak miejsca do przebrania dla osób z niepełnosprawnościami (tzw. „komfortki”).

Na poziomie 1 nie ma toalet.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością motoryczną (poziom 0)
1 /
Wszystkie wejścia do pomieszczeń nie mają progów. W budynku brak różnic poziomów korytarzy i pomieszczeń. Wejścia do pomieszczeń, drzwi, początek i koniec poręczy nie są oznakowane w sposób kontrastowy.
Widok ze schodów na poziom 0
1 /
W salach ekspozycyjnych znajdują się stanowiska z ekranami dotykowymi oraz stanowiska do odsłuchu. Opisy ekspozycji są dostępne zarówno w ekranach dotykowych jak i na zawieszonych na ścianach tabliczkach. W niektórych salach na ścianach wyświetlane są dynamicznie zmieniające się obrazy. Na ekspozycji słychać dźwięki, które czasami mogą się na siebie nakładać.

W hallu głównym oraz w hallu na poziomie 1 znajdują się pufy, na których można odpocząć.
Sala ekspozycyjna - stanowisko odsłuchoweSala ekspozycyjna - stanowiska odsłuchoweHall na poziomie 1
1 /
Elementy komunikacyjno-informacyjne
Brak wskazówek dotyczących poruszania się po parku i budynku w formie tabliczek informacyjnych z tekstem pisanym, piktogramami oraz audiodeskrypcji. Brak tyflomap oraz podpisów budynku i sal w alfabecie Braille’a. Pętla indukcyjna znajduje się tylko w sali edukacyjnej, gdzie prowadzone są między innymi warsztaty i prelekcje, ale można z niej skorzystać także w innych celach.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online

Nie zapewniamy usługi tłumacza migowego.

Nie zapewniamy usługi wideotłumaczenia na język migowy.

INFORMACJE DODATKOWE
  • Całkowitą dostępność strony internetowej Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” zapewni dodanie nowych funkcjonalności. Nowoczesny, intuicyjny i dostępny serwis www jest jednym z naszych priorytetów.
  • Jeśli w opisie Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” nie znaleźli Państwo informacji, której potrzebują, prosimy o kontakt na adres e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl, telefon: (+48) 22 208 87 00. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania.
  • W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Katarzyną Pasieczną – e-mail: info@mazowsze.waw.pl, telefon: (+48) 22 208 81 07.
APLIKACJE MOBILNE
Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” nie posiada aplikacji mobilnych.