T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN

Aktualności

Wszystkie
koncert
warsztaty
wystawy
Inne
Sortuj:
warsztaty
09.03.2024 15:00

Szlajfki jak malowane – warsztat rękodzielniczy (Dzień Kobiet w Karolinie)

Wstążki, zwane szlajfami, szlajfkami czy też sznurkami, stanowiły nieodzowną część niemal wszystkich odmian kobiecego stroju na obszarze Śląska. Z okazji Dnia Kobiet, w ramach cyklu śląskiego, zapraszamy wszystkie panie (i nie tylko) na warsztat malowania wstążek. Macie ochotę na odrobinę przyjemności? Marzy Wam się oryginalna, własnoręcznie wykonana ozdoba? Nie przegapcie takiej okazji!
Inne
25.02.2024 15:00

Pani na Karolinie – spotkanie poświęcone Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej

Delikatna i drobna kobieta, swoją powierzchownością nie zdradzała, że w rzeczywistości drzemie w niej tytan pracy, nieugięty negocjator i skrupulatny organizator. Pozostawiła po sobie zespół legendę i zadanie dla tych, którzy przyjdą po niej. Z okazji urodzin Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej zapraszamy na spotkanie poświęcone tej wybitnej artystce, współtwórczyni i wieloletniej dyrektor "Mazowsza".
warsztaty
11.02.2024 13:00

Hop śü śü – wilamowski warsztat rodzinny

Z końcem karnawału zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z folklorem Wilamowic. Podczas warsztatu 11 lutego porozmawiamy o wilamowskich tradycjach i zwyczajach, wykonamy kolorowe maski i ruszymy w nich do szalonej tanecznej zabawy. Zakończymy karnawał z przytupem!
Inne
03.02.2024

Dzień Wilamowski w Karolinie

3 lutego zapraszamy serdecznie do Karolina na Dzień Wilamowski, na który przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji razem ze Stowarzyszeniem „Wilamowianie” oraz Zespołem Regionalnym „Wilamowice”. Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się więcej o wilamowskiej kulturze, tradycjach i zwyczajach, języku, stroju, rękodziele, muzyce, tańcu oraz kuchni, spędźcie ten dzień razem z nami!
Inne
01.01.2024 - 31.12.2024

Program "Kulturalna szkoła na Mazowszu" 2024

Informujemy, że program „Kulturalna szkoła na Mazowszu” będzie obowiązywał również w 2024 roku. W programie biorą udział zorganizowane grupy szkolne z województwa mazowieckiego. Mogą one skorzystać z oferty wybranej instytucji kultury, w preferencyjnej cenie biletu – 1 zł brutto od jednego uczestnika. Wnioski należy składać w formie papierowej lub elektronicznej bezpośrednio do instytucji kultury.
warsztaty
13.01.2024 - 28.01.2024

Ferie w Karolinie 2024 – harmonogram wydarzeń

Podczas ferii zimowych w województwie mazowieckim zapraszamy serdecznie na cykl warsztatów rodzinnych. Tegoroczne wydarzenia poświęcone będą opowieściom o historii oraz działalności zespołu „Mazowsze”. We wtorki przygotowaliśmy dla Was warsztaty taneczne, natomiast w czwartki zajęcia edukacyjne na ekspozycji połączone z działaniami plastycznymi. Z nami nie będziecie się nudzić!
warsztaty
14.01.2024 15:00

Hej kolęda, kolęda – warsztat wokalny

Śpiewanie kolęd i pastorałek to jedna z najpiękniejszych tradycji Bożego Narodzenia. Aby pozostać w magicznej i wyjątkowej świątecznej atmosferze zapraszamy w niedzielę 14 stycznia o godzinie 15:00 na wspólne kolędowanie razem z Marcinem Nowakiem – instruktorem wokalnym, chórzystą zespołu „Mazowsze”.
Inne

Centrum Folkloru Polskiego "Karolin" w święta

Godziny otwarcia Centrum Folkloru Polskiego "Karolin" w okresie świąteczno-noworocznym: od 24 do 26 grudnia – nieczynne; od 27 do 30 grudnia – czynne w godzinach 10:00-17:00; od 31 grudnia do 2 stycznia – nieczynne; od 3 do 5 stycznia – czynne w godzinach 10:00-17:00; 6 stycznia – nieczynne; 7 stycznia – czynne w godzinach 10:00-17:00.
warsztaty
17.12.2023 15:00

Tradycje Bożego Narodzenia – oprowadzanie po wystawie

Mogłoby się wydawać, że święta Bożego Narodzenia w całej Polsce obchodzone są w taki sam sposób. Jednak jak się okazuje istnieje wiele lokalnych, szerzej nieznanych zwyczajów i tradycji. W niedzielę 17 grudnia zapraszamy do Karolina na świąteczne spotkanie na wystawie. Sprawdzimy, jak w poszczególnych częściach naszego kraju wygląda ten niezwykły czas świętowania.
warsztaty
10.12.2023 15:00

Szopka na Święta – krakowski warsztat rodzinny

Bogato zdobione, wielopoziomowe, wieżowe budynki, nawiązujące do zabytków Krakowa, skonstruowane z lekkich materiałów, takich jak tektura i papier – szopki krakowskie. Chcielibyście wykonać własną szopkę na tegoroczne Święta, inspirowaną krakowską tradycją? Zapraszamy 10 grudnia o godzinie 15:00 na krakowski warsztat rodzinny.
Inne
09.12.2023 - 10.12.2023

Święta w Karolinie –IX Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy „Święta w Karolinie” to tradycja zespołu „Mazowsze”. Już po raz dziewiąty zapraszamy Was do siedziby Zespołu w Karolinie na świąteczne zakupowe szaleństwo. Podczas dwudniowego wydarzenia będzie można zobaczyć również wyjątkowe, roztańczone i rozśpiewane widowisko – „Betlejem Polskie” oraz wziąć udział w świątecznych warsztatach rękodzielniczych.
warsztaty
09.12.2023

Kwieciste rękodzieło świąteczne – warsztat zdobnictwa zalipiańskiego

A gdyby tak pomalować Święta w kwiaty? 9 grudnia, pierwszego dnia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Karolinie, zapraszamy na warsztaty z zalipiańskiego zdobnictwa kwiatowego. Razem z twórczyniami z tej malowniczej małopolskiej miejscowości będziemy tworzyć świąteczne, malowane ozdoby.