T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN

Aktualności

Wszystkie
koncert
warsztaty
wystawy
Inne
Sortuj:
Spotkanie
08.10.2022 16:00

Ludowe instrumenty muzyczne i sposoby gry muzykantów Opoczyńskiego – prelekcja

Dawniej muzyka odgrywała bardzo ważną rolę w życiu mieszkańców wsi a muzykanci cieszyli się poważaniem i szacunkiem. Jak wyglądało muzykowanie w regionie opoczyńskim? Na czym grywali tamtejsi muzykanci? Z jakich instrumentów składała się tradycyjna kapela? W sobotę 8 października zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na prelekcję o opoczyńskiej muzyce ludowej.
warsztaty
08.09.2022 12:00

Opoczyńska koronka szydełkowa – warsztat rękodzielniczy z twórczynią ludową

Co można zrobić przy pomocy szydełka i nici? Czym wyróżnia się opoczyńska koronka? W sobotę 8 października zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na wspólne szydełkowanie z twórczynią ludową, która opowie nam o tym niezwykłym opoczyńskim rękodziele.
Potańcówka
08.10.2022 18:00

Opoczyńska potańcówka z kapelą ludową

W sobotę 8 października zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na opoczyńskie muzykowanie. Tym razem podczas potańcówki zagra dla nas Kapela Romana Wojciechowskiego. Jeżeli chcielibyście posłuchać tradycyjnych opoczyńskich brzmień, potańczyć oberki, polki i walczyki – koniecznie bądźcie z nami!
Inne
01.10.2022 - 02.10.2022

Weekend seniora z kulturą w Karolinie

W dniach od 1 do 2 października po raz dziewiąty odbędzie się akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chcąc zachęcić do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym przez cały weekend zapraszamy seniorów na darmowe zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” oraz pokaz archiwalnych filmów i zdjęć zespołu „Mazowsze”.
Spotkanie
24.09.2022 15:30

Tadeusz Sygietyński i jego „Mazowsze” – prelekcja

24 września, dokładnie w dniu urodzin Tadeusza Sygietyńskiego, zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na spotkanie, podczas którego będziemy wspominać tego wybitnego dyrygenta, kompozytora rozmiłowanego w folklorze, pedagoga muzycznego, bez którego nie byłoby zespołu „Mazowsze”.
warsztaty
17.09.2022 12:00

Opoczyńskie warsztaty rodzinne

Opoczyńskie to region znany z bogatej i wciąż żywej kultury ludowej. W sobotę 17 września zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na pierwsze spotkanie w naszym cyklu opoczyńskim. Podczas warsztatów rodzinnych porozmawiamy o barwnych opoczyńskich strojach, sztuce ludowej oraz tradycyjnej muzyce i tańcach.
Inne
16.05.2022 - 31.12.2022

Kulturalna szkoła na Mazowszu

Zachęcamy szkoły z województwa mazowieckiego do wzięcia udziału w Programie „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Zorganizowane grupy szkolne w ramach Programu mogą skorzystać z oferty wybranej instytucji kultury, w preferencyjnej cenie biletu – 1 zł brutto od jednego uczestnika. Wnioski należy składać w formie papierowej lub elektronicznej bezpośrednio do instytucji kultury.
Inne
20.08.2022

Kołem, kołem – pożegnanie wakacji w Karolinie

Kołem, kołem, kołem, ruszymy se społem... – śpiewa „Mazowsze” rozpoczynając na scenie taneczną podróż po polskiej kulturze ludowej. W sobotę 20 sierpnia w Karolinie wspólnie wyruszymy w niezwykłą podróż pełną opowieści, muzyki i tańca. Zapraszamy na warsztaty, pokazy i potańcówkę. Pożegnajmy wakacje z przytupem!
Inne
20.08.2022

Podróże z „Mazowszem” i Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

Wakacje to czas podróży, wspominania minionych wyjazdów i planowania kolejnych. 20 sierpnia zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na podróżnicze opowieści. Oglądając filmy i zdjęcia z archiwum „Mazowsza” będziemy rozmawiać o najciekawszych wyjazdy zagranicznych Zespołu. Natomiast w fascynującą podróż po świecie motoryzacji i kinematografii zabierze nas Muzeum w Otrębusach. Bądźcie z nami!
warsztaty
20.08.2022 12:00

Letnia szkoła rękodzieła – ludowe pająki

Ostatnie spotkanie w ramach naszej letniej szkoły rękodzieła poświęcone zostanie ludowym pająkom – lekkim, barwnym konstrukcjom, które dawniej stanowiły ważną dekorację wiejskiej izby. W sobotę 20 sierpnia nauczymy się robić z bibuły kolorowe pompony a następnie tworzyć z nich inspirowane tradycją ozdoby.
Potańcówka
20.08.2022 18:00

Letnia potańcówka z kapelą

W sobotę 20 sierpnia zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na letnią potańcówkę. W taneczną podróż po Polsce zabiorą nas Piotr i Bogumiła Zgorzelscy. Poznamy kroki i figury znanych i lubianych tańców tradycyjnych z różnych regionów naszego kraju. O oprawę muzyczną zadbają muzycy z Kapeli Trampolka. Zapraszamy na wspólną zabawę przy muzyce na żywo!
warsztaty
06.08.2022 12:00

Letnia szkoła rękodzieła – kaligrafia

Kaligrafia jest sztuką pięknego pisania, odręczną, staranną pracą nad literą. W sobotę 6 sierpnia zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na warsztaty z kaligrafii. Uczestnicy spotkania poznają ciekawe historie i sekrety mistrzów tej wymagającej sztuki.