T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN

Aktualności

Wszystkie
koncert
warsztaty
wystawy
Inne
Sortuj:
warsztaty
24.06.2024 - 31.08.2024

Roztańczone lato w Karolinie

Podczas tegorocznych wakacji w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” będziemy koncentrować się na tematyce tańca i ruchu. Pragniemy zachęcić do aktywności wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności. Zapraszamy na warsztaty rodzinne, warsztaty taneczne, spotkania wokół tematyki tańca oraz zajęcia z ćwiczeniami wzmacniającymi ciało. To będzie naprawdę roztańczone lato!
Inne
08.06.2024 - 09.06.2024

VII Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”

Już po raz siódmy zapraszamy do Karolina na Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”. Jak co roku, w programie zaplanowaliśmy dwa dni pełne atrakcji dla całej rodziny: koncerty, pokazy, warsztaty, jarmark produktów regionalnych i ludowego rękodzieła. Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie! Piknik rozpocznie się w sobotę 8 czerwca o godz. 12:00, a zakończy w niedzielny wieczór 9 czerwca.
warsztaty
01.06.2024 11:00

Piórko sie mi migoce – podhalański warsztat rodzinny | Dzień Dziecka w Karolinie

Z okazji Dnia Dziecka, w ramach realizowanego przez nas cyklu podhalańskiego, zapraszamy 1 czerwca na warsztat rodzinny. Wspólnie będziemy odkrywać kulturę ludową Górali Podhalańskich. Porozmawiamy o popisowych góralskich tańcach, parzenicach, ciupagach i kierpcach oraz wykonamy prace inspirowane podhalańskim malarstwem na szkle.
Inne
25.05.2024

Dzień Podhalański w Karolinie

W sobotę 25 maja zapraszamy do Karolina na Dzień Podhalański. Sprawdzimy co słychać w kulturze ludowej u podnóża Tatr. Razem z gośćmi z Bukowiny Tatrzańskiej będziemy zgłębiać tajniki ludowego rękodzieła i poznawać tradycje muzyczne Skalnego Podhala, a przede wszystkim wspólnie pobawimy się i potańczymy przy muzyce na żywo.
Inne
18.05.2024 18:00

Noc Muzeów w Karolinie 2024

Już po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na Noc Muzeów w Karolinie. Wydarzenia tegorocznej jubileuszowej edycji poświęcone będą mazowszańskim kostiumom. Obiecujemy, że jak co roku będzie angażująco i ciekawie. Spędźcie ten wyjątkowy wieczór razem z nami!
Inne
03.05.2024 - 05.05.2024 15:00

Piękna nasza Polska cała – oprowadzanie po wystawie |Majówka w Karolinie

Szukacie pomysłu na tegoroczną majówkę? Zapraszamy do Karolina! W długi weekend, od 1 do 5 maja, będziemy czynni w godzinach 10:00-18:00. W piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 15:00 zapraszamy również na specjalne zwiedzanie ekspozycji z jedną z naszych przewodniczek.
warsztaty
28.04.2024 15:00

Śląskie tańce i zabawy – warsztat taneczny | Międzynarodowy Dzień Tańca w Karolinie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, na zakończenie naszego cyklu śląskiego, zapraszamy Was do wspólnej tanecznej zabawy. Podczas spotkania, w niedzielę 28 kwietnia, będziemy wspólnie odkrywać folklor muzyczno-taneczny Górnego Śląska.
Inne
06.04.2024

Dzień Śląski w Karolinie

W sobotę 6 kwietnia zapraszamy do Karolina na wspólne odkrywanie kultury ludowej Śląska. W ramach naszego cyklu śląskiego przygotowaliśmy dla Was dzień pełen atrakcji: warsztaty rodzinne, rękodzielnicze i wokalne oraz spotkania muzyczno-taneczne. Jeżeli macie ochotę poznać bliżej śląski folklor, zmierzyć się z ludowym rękodziełem i pobawić przy muzyce na żywo – spędźcie ten dzień razem z nami!
Inne
24.03.2024 15:00

Wielkanocne tradycje i zwyczaje – oprowadzanie po wystawie

W Niedzielę Palmową, 24 marca o godzinie 15:00, zapraszamy do Karolina na świąteczne spotkanie na wystawie. Podczas oprowadzania z przewodnikiem porozmawiamy o wielkanocnych tradycjach i zwyczajach, o tym jak dawniej obchodzono święta i w jaki sposób się do nich przygotowywano.
warsztaty
16.03.2024

Wiklinowe koszyczki – wielkanocne warsztaty rękodzielnicze

Trudno wyobrazić sobie święta wielkanocne bez wiklinowego koszyczka, dlatego w ramach Jarmarku Wielkanocnego w Karolinie zapraszamy Was na wyjątkowe warsztaty plecionkarskie. Razem z twórcą ludowym – koszykarzem, plecionkarzem wykonacie własne, unikatowe świąteczne koszyczki.
warsztaty
17.03.2024

Opolskie kroszonki – wielkanocne warsztaty rękodzielnicze

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych wyrobów regionalnych na Śląsku są wielkanocne jajka tworzone techniką rytowniczą. Kroszonki, bo o nich mowa, to prawdziwe dzieła sztuki o bogatej ornamentyce, wykonywane z ogromną precyzją. W ramach odbywającego się w Karolinie XI Jarmarku Wielkanocnego zapraszamy na świąteczne warsztaty z kroszonkarką z Opolszczyzny.
Inne
16.03.2024 - 17.03.2024

XI Jarmark Wielkanocny w Karolinie

W trzeci weekend marca, dwa tygodnie przed świętami wielkanocnymi, w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Karolinie odbędzie się XI Jarmark Wielkanocny. To tradycyjne spotkanie twórców ludowych, rękodzielników i producentów regionalnych przysmaków, któremu towarzyszą koncerty zespołu „Mazowsze” oraz warsztaty rękodzielnicze w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”.