T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN

Aktualności

Wszystkie
koncert
warsztaty
wystawy
Inne
Sortuj:
Inne
30.09.2023

Dzień Sądecki w Karolinie

30 września zapraszamy serdecznie do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na Dzień Sądecki, na który przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji. Jeżeli macie ochotę poznać bliżej folklor Lachów Sądeckich, pobawić się w rytm lachowskiej muzyki, poznać tańce typowe dla tego regionu, spróbować swoich sił w tradycyjnym rękodziele oraz skosztować lokalnej kuchni, spędźcie ten dzień razem z nami!
warsztaty
14.10.2023 - 15.10.2023

Furmańskie rękawice – warsztat rękodzielniczy

Tkanie rękawic furmańskich to tradycja, która była znana niemalże w całym paśmie Karpat. Wełniane rękawice były niezbędne do prac zimowych w gospodarstwie. Tkali je samodzielnie mężczyźni na specjalnej przestrzennej formie zwanej deską. Z okazji urodzin Stanisława Jopka – nazywanego Pierwszym Furmanem Rzeczypospolitej – zapraszamy serdecznie na wyjątkowe dwudniowe warsztaty tkactwa przestrzennego.
Inne
15.07.2023 - 31.12.2023

Program „Wsparcie osób z niepełnosprawnością na Mazowszu”

Zapraszamy do udziału w kolejnym programie przygotowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, którego celem jest ułatwienie korzystania z mazowieckich instytucji kultury. Nowy program dedykowany jest tym razem osobom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom. Osoby te w terminie do 31 grudnia 2023 roku mogą skorzystać z naszej oferty po preferencyjnych cenach.
Inne
29.09.2023 - 01.10.2023

Weekend seniora z kulturą w Karolinie 2023

W dniach od 29 września do 1 października już po raz kolejny odbędzie się akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chcąc zachęcić do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym przez cały weekend zapraszamy seniorów na darmowe zwiedzanie. Szczególnym wydarzeniem tego weekendu będzie również potańcówka, w której seniorzy będą mogli wziąć udział w promocyjnej cenie.
koncert
24.09.2023 17:00

Recital fortepianowy – kompozycje Tadeusza Sygietyńskiego

W niedzielę 24 września, dokładnie w dniu urodzin Tadeusza Sygietyńskiego, zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na wyjątkowe muzyczne spotkanie z twórczością tego wybitnego dyrygenta, rozmiłowanego w folklorze kompozytora, pianisty, pedagoga, bez którego nie byłoby zespołu „Mazowsze”.
Inne
09.09.2023 12:00

Narodowe czytanie w Karolinie

W tym roku z ogromną przyjemnością bierzemy udział w akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Od godziny 12:00 do godziny 14:00 będziecie mogli przeczytać wybrane fragmenty książki wraz z pracownikami Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zapewniamy, że będzie nastrojowo!
Inne
02.09.2023 - 03.09.2023 15:00

Drugie urodziny Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”

Dwa lata temu, na początku września 2021 roku, rozpoczęliśmy swoją działalność. Z tej okazji w weekend 2-3 września szykujemy dla Was specjalne, urodzinowe oprowadzania po naszej wystawie. Dodatkowo przez cały weekend na wszystkich zwiedzających będą czekały urodzinowe upominki. Zapraszamy do świętowania razem z nami!
warsztaty
12.08.2023 12:00

Twórczość ludowa we współczesnym wzornictwie – warsztat z projektowania, spotkanie z kostiumologiem zespołu „Mazowsze”

W ostatnich latach etnodizajn stał się bardzo modny. Coraz większe zainteresowanie folklorem w dużym stopniu zawdzięczamy projektantom, którzy chętnie sięgają po tradycyjne wzornictwo. Jak wykorzystać stylistykę i wzory zaczerpnięte z kultury ludowej we własnych projektach? Zapraszamy 12 sierpnia na spotkanie i warsztat z Rafałem Orłowskim – kostiumologiem zespołu „Mazowsze”.
warsztaty
01.07.2023 - 31.08.2023

Lato w Karolinie 2023 - harmonogram wydarzeń

Przez całe lato będziemy opowiadać o barwnych i różnorodnych kostiumach zespołu „Mazowsze”. Jeżeli macie ochotę przyjrzeć się uważnie kolorowym tkaninom, zdobieniom i nakryciom głowy, zapraszamy na letnie warsztaty rodzinne. Podczas wakacji coś dla siebie znajdą również pasjonaci rękodzieła. Spędźcie lato razem z nami!
warsztaty
22.07.2023 12:00

Zafilcuj się – warsztat rękodzielniczy z filcowania elementów biżuterii

Filcowanie to niezwykle plastyczna technika. Wyczarować z niej można niepowtarzalne rzeczy, takie jak kolczyki, naszyjniki, broszki, szale, torebki, kapelusze, obrazy czy narzuty… w zasadzie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. A wszystko to z kawałka czesankowej lub zgrzebnej wełny i pracy naszych rąk. Brzmi intrygująco? Zapraszamy na warsztat rękodzielniczy. Zafilcujcie się razem z nami!
Spotkanie
02.07.2023 15:00

Sekrety mazowszańskiej garderoby – spotkanie połączone z pokazem archiwalnych filmów i zdjęć

Tysiące kostiumów, setki par butów, czapki, kapelusze, czepce, chusty, wianki, pawie pióra, kwiaty… To wszystko znajdziemy w garderobach zespołu „Mazowsze”. Jeżeli interesuje Was historia mazowszańskich kostiumów i chcielibyście dowiedzieć się jak wygląda praca w pracowniach krawieckich to zapraszamy 2 lipca na wyjątkowe spotkanie z panią Katarzyną Klepacz.
Inne
17.06.2023 - 18.06.2023

VI Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”

Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”, od kilku lat cyklicznie, odbywa się w Karolinie. To tradycyjne, coroczne spotkanie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród okolicznych mieszkańców oraz tych, którzy z bliska i daleka przyjeżdżają do siedziby naszego zespołu. Tegoroczny Piknik rozpocznie się w sobotę 17 czerwca o godz. 12.00, a zakończy w niedzielny wieczór 18 czerwca. Zapraszamy!