T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN

Aktualności

Wszystkie
koncert
warsztaty
wystawy
Inne
Sortuj:
warsztaty
30.05.2022 - 20.06.2022 18:30

Kołnierzyk bebe ozdobiony haftem Richelieu – warsztaty rękodzielnicze

W ramach trwającego w maju i czerwcu cyklu łowickiego zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na serię warsztatów hafciarskich. Podczas czterech spotykań będziemy tworzyć ażurowy kołnierzyk bebe dla dziewczynki.
warsztaty
26.05.2022 18:00

Dzień Matki w Karolinie

W czwartek 26 maja zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na wyjątkowy warsztat wokalny z okazji Dnia Matki. Wykonamy wspólnie kilka rozgrzewających ćwiczeń wokalnych i zaśpiewamy najpopularniejsze utwory z repertuaru zespołu „Mazowsze”. Drogie mamy, znajdźcie czas dla siebie i chodźcie pośpiewać!
warsztaty
21.05.2022 13:00

Łowickie wycinanki – warsztat rękodzielniczy z twórczynią ludową

W sobotę (21 maja) zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na kolejne warsztaty rękodzielnicze. O barwnym wycinankarstwie regionu łowickiego opowie nam twórczyni ludowa z Lenartowa w gminie Kocierzew. Pod okiem mistrzyni wykonamy wielobarwne wycinanki naklejanki.
Potańcówka
21.05.2022 18:00

Łowicka potańcówka z kapelą ludową

W sobotę (21 maja) zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na potańcówkę z łowicką kapelą ludową. Tym razem będą u nas gościć muzycy młodego pokolenia, którzy pragnąc podtrzymać rodzimy folklor, śmiało sięgają do korzeni tradycyjnej muzyki regionu swojego pochodzenia. Wspólnie zatańczymy łowickie kujony, oberki i polki. Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta!
Wydarzenie
14.05.2022

Noc Muzeów w Karolinie

W sobotę 14 maja zapraszamy do odwiedzenia Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” pod osłoną nocy. Podczas Nocy Muzeów czekają na was w Karolinie nie lada atrakcje. Chodźcie i sprawdźcie, w końcu taka noc jest tylko raz w roku!
warsztaty
08.05.2022 12:00

Haft łowicki – warsztat rękodzielniczy z twórczynią ludową

W niedzielę (8 maja) zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na pierwsze warsztaty w ramach cyklu łowickiego. Twórczyni ludowa z Łowicza opowie nam o bogactwie haftu z tego regionu, pokaże wybrane techniki i poinstruuje, jak wykonać własną pracę inspirowaną tradycją.
Inne

Majówka w Karolinie

W długi weekend majowy zapraszamy do Karolina! W majówkę (1-3 maja) będziemy czynni w godzinach 10:00–18:00. Przy okazji zwiedzana Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” zachęcamy do wypoczynku w karolińskim parku oraz pieszych i rowerowych wycieczek po Lesie Młochowskim.
Inne
29.04.2022 - 30.04.2022

Międzynarodowy Dzień Tańca w Karolinie

Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzony jest co roku 29 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. W Karolinie z ogromną przyjemnością włączamy się w te obchody. W dniach 29 i 30 kwietnia zapraszamy na koncerty, warsztaty i spotkania z tancerzami. Bądźcie z nami!
Potańcówka
23.04.2022 18:00

Kurpiowska potańcówka z kapelą ludową

W sobotę (23 kwietnia) zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na potańcówkę z kurpiowską kapelą, podczas której usłyszycie oryginalne brzmienia ludowych instrumentów i poznacie regionalne tańce, pieśni i przyśpiewki. Zapewniamy dobrą zabawę z muzyką tradycyjną na żywo!
warsztaty
23.04.2022 15:00

Wycinanki kurpiowskie – warsztaty rękodzielnicze z twórczynią ludową

W sobotę (23 kwietnia) zapraszamy ostatnie warsztaty rękodzielnicze w ramach cyklu kurpiowskiego. Podczas spotkania z twórczynią ludową będziemy zgłębiać tajniki kurpiowskiego wycinankarstwa i własnoręcznie wykonamy papierowe dzieła sztuki.
warsztaty
03.04.2022 12:00

Weekend na ludowo – kurpiowskie oklejanki

W niedzielę (3 kwietnia) będziemy kontynuować naszą podróż po kulturze kurpiowskiej. Tym razem w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” spotkamy się z mistrzynią rękodzieła z Kurpi Białych. Podczas warsztatów wykonamy oklejanki – kurpiowskie jajka wielkanocne zdobione sitowiem i włóczką.
warsztaty
02.04.2022 12:00

Weekend na ludowo – palmy i kwiaty z bibuły

W sobotę (2 kwietnia) zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na warsztaty rękodzielnicze z twórczynią ludową, która krok po kroku pokaże jak wykonać kolorowe kwiaty z bibuły a z nich tradycyjne palmy. Będzie to zapowiedź naszego kolejnego cyklu. Po jakim regionie będziemy wędrować w maju i czerwcu? Przyjdźcie i sprawdźcie 🙂.