T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Rodzina ogląda mapę przed Pałacem Karolin, trzy osoby na świeżym powietrzu, słoneczna pogoda

Odwiedź nas

Nasza oferta

Indywidualni zwiedzający

Odkrywaj polski folklor przy dźwiękach muzyki! Zachęcamy do zwiedzania wystawy stałej samodzielnie lub z przewodnikiem.
Zobacz więcej

Grupy zorganizowane

Prowadzimy działalność edukacyjną skierowaną zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych zwiedzających.
Zobacz więcej

Wizyta szyta na miarę

Karolin to miejsce, w którym można aktywnie i twórczo spędzić czas. Zaplanuj skrojoną pod siebie wizytę.
Zobacz więcej

Edukacja bez barier

Staramy się tworzyć miejsce dostępne dla każdego, wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich zwiedzających.
Zobacz więcej

Co nowego?

Spotkanie
08.10.2022 16:00

Ludowe instrumenty muzyczne i sposoby gry muzykantów Opoczyńskiego – prelekcja

Dawniej muzyka odgrywała bardzo ważną rolę w życiu mieszkańców wsi a muzykanci cieszyli się poważaniem i szacunkiem. Jak wyglądało muzykowanie w regionie opoczyńskim? Na czym grywali tamtejsi muzykanci? Z jakich instrumentów składała się tradycyjna kapela? W sobotę 8 października zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na prelekcję o opoczyńskiej muzyce ludowej.
warsztaty
08.09.2022 12:00

Opoczyńska koronka szydełkowa – warsztat rękodzielniczy z twórczynią ludową

Co można zrobić przy pomocy szydełka i nici? Czym wyróżnia się opoczyńska koronka? W sobotę 8 października zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na wspólne szydełkowanie z twórczynią ludową, która opowie nam o tym niezwykłym opoczyńskim rękodziele.
Potańcówka
08.10.2022 18:00

Opoczyńska potańcówka z kapelą ludową

W sobotę 8 października zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na opoczyńskie muzykowanie. Tym razem podczas potańcówki zagra dla nas Kapela Romana Wojciechowskiego. Jeżeli chcielibyście posłuchać tradycyjnych opoczyńskich brzmień, potańczyć oberki, polki i walczyki – koniecznie bądźcie z nami!
Inne
01.10.2022 - 02.10.2022

Weekend seniora z kulturą w Karolinie

W dniach od 1 do 2 października po raz dziewiąty odbędzie się akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chcąc zachęcić do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym przez cały weekend zapraszamy seniorów na darmowe zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” oraz pokaz archiwalnych filmów i zdjęć zespołu „Mazowsze”.
Spotkanie
24.09.2022 15:30

Tadeusz Sygietyński i jego „Mazowsze” – prelekcja

24 września, dokładnie w dniu urodzin Tadeusza Sygietyńskiego, zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na spotkanie, podczas którego będziemy wspominać tego wybitnego dyrygenta, kompozytora rozmiłowanego w folklorze, pedagoga muzycznego, bez którego nie byłoby zespołu „Mazowsze”.
warsztaty
17.09.2022 12:00

Opoczyńskie warsztaty rodzinne

Opoczyńskie to region znany z bogatej i wciąż żywej kultury ludowej. W sobotę 17 września zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na pierwsze spotkanie w naszym cyklu opoczyńskim. Podczas warsztatów rodzinnych porozmawiamy o barwnych opoczyńskich strojach, sztuce ludowej oraz tradycyjnej muzyce i tańcach.
Inne
16.05.2022 - 31.12.2022

Kulturalna szkoła na Mazowszu

Zachęcamy szkoły z województwa mazowieckiego do wzięcia udziału w Programie „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Zorganizowane grupy szkolne w ramach Programu mogą skorzystać z oferty wybranej instytucji kultury, w preferencyjnej cenie biletu – 1 zł brutto od jednego uczestnika. Wnioski należy składać w formie papierowej lub elektronicznej bezpośrednio do instytucji kultury.
Inne
20.08.2022

Kołem, kołem – pożegnanie wakacji w Karolinie

Kołem, kołem, kołem, ruszymy se społem... – śpiewa „Mazowsze” rozpoczynając na scenie taneczną podróż po polskiej kulturze ludowej. W sobotę 20 sierpnia w Karolinie wspólnie wyruszymy w niezwykłą podróż pełną opowieści, muzyki i tańca. Zapraszamy na warsztaty, pokazy i potańcówkę. Pożegnajmy wakacje z przytupem!
Inne
20.08.2022

Podróże z „Mazowszem” i Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

Wakacje to czas podróży, wspominania minionych wyjazdów i planowania kolejnych. 20 sierpnia zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na podróżnicze opowieści. Oglądając filmy i zdjęcia z archiwum „Mazowsza” będziemy rozmawiać o najciekawszych wyjazdy zagranicznych Zespołu. Natomiast w fascynującą podróż po świecie motoryzacji i kinematografii zabierze nas Muzeum w Otrębusach. Bądźcie z nami!
1 /
Zobacz wszystkie aktualności

Atrakcje Karolina

Karolin to kompleks turystyczno-rekreacyjny zlokalizowany w zacisznej otulinie Lasu Młochowskiego. Na miejscu czeka na Was wiele atrakcji.
Oficyna - WawelOficyna - BursaSala WidowiskowaSala KameralnaCentrumFolkloru Polskiego "Karolin"Karczma StaropolskaPlac ZabawCentrum Konferencyjno-NoclegoweBiały DworekŚcieżki EdukacyjneDomek Myśliwski