T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Rodzina ogląda mapę przed Pałacem Karolin, trzy osoby na świeżym powietrzu, słoneczna pogoda

Odwiedź nas

Nasza oferta

Indywidualni zwiedzający

Odkrywaj polski folklor przy dźwiękach muzyki! Zachęcamy do zwiedzania wystawy stałej samodzielnie lub z przewodnikiem.
Zobacz więcej

Grupy zorganizowane

Prowadzimy działalność edukacyjną skierowaną zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych zwiedzających.
Zobacz więcej

Wizyta szyta na miarę

Karolin to miejsce, w którym można aktywnie i twórczo spędzić czas. Zaplanuj skrojoną pod siebie wizytę.
Zobacz więcej

Edukacja bez barier

Staramy się tworzyć miejsce dostępne dla każdego, wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich zwiedzających.
Zobacz więcej

Co nowego?

warsztaty
10.12.2023 15:00

Szopka na Święta – krakowski warsztat rodzinny

Bogato zdobione, wielopoziomowe, wieżowe budynki, nawiązujące do zabytków Krakowa, skonstruowane z lekkich materiałów, takich jak tektura i papier – szopki krakowskie. Chcielibyście wykonać własną szopkę na tegoroczne Święta, inspirowaną krakowską tradycją? Zapraszamy 10 grudnia o godzinie 15:00 na krakowski warsztat rodzinny.
Inne
09.12.2023 - 10.12.2023

Święta w Karolinie –IX Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy „Święta w Karolinie” to tradycja zespołu „Mazowsze”. Już po raz dziewiąty zapraszamy Was do siedziby Zespołu w Karolinie na świąteczne zakupowe szaleństwo. Podczas dwudniowego wydarzenia będzie można zobaczyć również wyjątkowe, roztańczone i rozśpiewane widowisko – „Betlejem Polskie” oraz wziąć udział w świątecznych warsztatach rękodzielniczych.
warsztaty
09.12.2023

Kwieciste rękodzieło świąteczne – warsztat zdobnictwa zalipiańskiego

A gdyby tak pomalować Święta w kwiaty? 9 grudnia, pierwszego dnia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Karolinie, zapraszamy na warsztaty z zalipiańskiego zdobnictwa kwiatowego. Razem z twórczyniami z tej malowniczej małopolskiej miejscowości będziemy tworzyć świąteczne, malowane ozdoby.
Inne
03.12.2023 15:00

Mazowszańskich wspomnień czar – jubileuszowe spotkanie z pokazem filmów

Z okazji obchodów 75-lecia zespołu „Mazowsze”, tuż przed koncertem jubileuszowym 3 grudnia, zapraszamy na wyjątkowe spotkanie połączone z pokazem archiwalnych filmów. Będziemy wspominać te najbardziej szczególne, urodzinowe koncerty, od premiery przez kolejne dekady.
warsztaty
17.12.2023 15:00

Tradycje Bożego Narodzenia – oprowadzanie po wystawie

Mogłoby się wydawać, że święta Bożego Narodzenia w całej Polsce obchodzone są w taki sam sposób. Jednak jak się okazuje istnieje wiele lokalnych, szerzej nieznanych zwyczajów i tradycji. W niedzielę 17 grudnia zapraszamy do Karolina na świąteczne spotkanie na wystawie. Sprawdzimy, jak w poszczególnych częściach naszego kraju wygląda ten niezwykły czas świętowania.
Inne
25.11.2023 20:00

Krakowska potańcówka z Kapelą Ludową

25 listopada będziemy gościć w Karolinie Kapelę Ludową Dębińskiego Centrum Kultury, która porwie nas do szalonej tanecznej zabawy na krakowską nutę. Potańcówce towarzyszyć będzie również poczęstunek przygotowany przez krakowskie gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich "Kryspinianki”. Zapraszamy!
warsztaty
12.11.2023 13:00

Hej, od Krakowa jadę – warsztat taneczny

Z okazji obchodów Święta Niepodległości oraz rozpoczęcia cyklu krakowskiego zapraszamy serdecznie do wspólnej tanecznej zabawy. W niedzielę 12 listopada weźmiemy na warsztat krakowiaka oraz inne tańce narodowe. Wspólnie z artystami zespołu „Mazowsze” nauczymy się podstawowych kroków i figur wybranych tańców.
Inne
05.11.2023 15:00

Opowieści zaduszkowe z okolic Krakowa – spotkanie z Witoldem Vargasem

W niedzielę 5 listopada zapraszamy dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich tych, których fascynuje świat ludowych opowieści, na zaduszkowe spotkanie z bajarzem. Wspólnie wysłuchamy krakowskich podań i legend. Będzie bardzo nastrojowo, jak to z początkiem listopada bywa.
warsztaty
29.10.2023 12:00

W Podegrodziu na środku wsi – sądecki warsztat rodzinny

W niedzielę 29 października zapraszamy rodziny z dziećmi na spotkanie poświęcone sądeckiemu folklorowi. Podczas warsztatu odbędziemy niezwykłą podróż po kulturze ludowej Sądecczyzny, koncentrując się przede wszystkim na tradycjach i zwyczajach Lachów Sądeckich. Wspólnie pośpiewamy i wykonamy element lachowskiego stroju.
1 /
Zobacz wszystkie aktualności

Atrakcje Karolina

Karolin to kompleks turystyczno-rekreacyjny zlokalizowany w zacisznej otulinie Lasu Młochowskiego. Na miejscu czeka na Was wiele atrakcji.
Oficyna - WawelOficyna - BursaSala WidowiskowaSala KameralnaCentrumFolkloru Polskiego "Karolin"Gościniec „Mazowsze"RestauracjaPlac ZabawGościniec „Mazowsze” noclegiBiały DworekŚcieżki EdukacyjneDomek Myśliwski