T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Rodzina ogląda mapę przed Pałacem Karolin, trzy osoby na świeżym powietrzu, słoneczna pogoda

Odwiedź nas

Nasza oferta

Indywidualni zwiedzający

Odkrywaj polski folklor przy dźwiękach muzyki! Zachęcamy do zwiedzania wystawy stałej samodzielnie lub z przewodnikiem.
Zobacz więcej

Grupy zorganizowane

Prowadzimy działalność edukacyjną skierowaną zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych zwiedzających.
Zobacz więcej

Wizyta szyta na miarę

Karolin to miejsce, w którym można aktywnie i twórczo spędzić czas. Zaplanuj skrojoną pod siebie wizytę.
Zobacz więcej

Edukacja bez barier

Staramy się tworzyć miejsce dostępne dla każdego, wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich zwiedzających.
Zobacz więcej

Co nowego?

warsztaty
30.05.2022 - 20.06.2022 18:30

Kołnierzyk bebe ozdobiony haftem Richelieu – warsztaty rękodzielnicze

W ramach trwającego w maju i czerwcu cyklu łowickiego zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na serię warsztatów hafciarskich. Podczas czterech spotykań będziemy tworzyć ażurowy kołnierzyk bebe dla dziewczynki.
warsztaty
26.05.2022 18:00

Dzień Matki w Karolinie

W czwartek 26 maja zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na wyjątkowy warsztat wokalny z okazji Dnia Matki. Wykonamy wspólnie kilka rozgrzewających ćwiczeń wokalnych i zaśpiewamy najpopularniejsze utwory z repertuaru zespołu „Mazowsze”. Drogie mamy, znajdźcie czas dla siebie i chodźcie pośpiewać!
warsztaty
21.05.2022 13:00

Łowickie wycinanki – warsztat rękodzielniczy z twórczynią ludową

W sobotę (21 maja) zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na kolejne warsztaty rękodzielnicze. O barwnym wycinankarstwie regionu łowickiego opowie nam twórczyni ludowa z Lenartowa w gminie Kocierzew. Pod okiem mistrzyni wykonamy wielobarwne wycinanki naklejanki.
Potańcówka
21.05.2022 18:00

Łowicka potańcówka z kapelą ludową

W sobotę (21 maja) zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na potańcówkę z łowicką kapelą ludową. Tym razem będą u nas gościć muzycy młodego pokolenia, którzy pragnąc podtrzymać rodzimy folklor, śmiało sięgają do korzeni tradycyjnej muzyki regionu swojego pochodzenia. Wspólnie zatańczymy łowickie kujony, oberki i polki. Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta!
Wydarzenie
14.05.2022

Noc Muzeów w Karolinie

W sobotę 14 maja zapraszamy do odwiedzenia Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” pod osłoną nocy. Podczas Nocy Muzeów czekają na was w Karolinie nie lada atrakcje. Chodźcie i sprawdźcie, w końcu taka noc jest tylko raz w roku!
warsztaty
08.05.2022 12:00

Haft łowicki – warsztat rękodzielniczy z twórczynią ludową

W niedzielę (8 maja) zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na pierwsze warsztaty w ramach cyklu łowickiego. Twórczyni ludowa z Łowicza opowie nam o bogactwie haftu z tego regionu, pokaże wybrane techniki i poinstruuje, jak wykonać własną pracę inspirowaną tradycją.
Inne

Majówka w Karolinie

W długi weekend majowy zapraszamy do Karolina! W majówkę (1-3 maja) będziemy czynni w godzinach 10:00–18:00. Przy okazji zwiedzana Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” zachęcamy do wypoczynku w karolińskim parku oraz pieszych i rowerowych wycieczek po Lesie Młochowskim.
Inne
29.04.2022 - 30.04.2022

Międzynarodowy Dzień Tańca w Karolinie

Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzony jest co roku 29 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. W Karolinie z ogromną przyjemnością włączamy się w te obchody. W dniach 29 i 30 kwietnia zapraszamy na koncerty, warsztaty i spotkania z tancerzami. Bądźcie z nami!
Potańcówka
23.04.2022 18:00

Kurpiowska potańcówka z kapelą ludową

W sobotę (23 kwietnia) zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na potańcówkę z kurpiowską kapelą, podczas której usłyszycie oryginalne brzmienia ludowych instrumentów i poznacie regionalne tańce, pieśni i przyśpiewki. Zapewniamy dobrą zabawę z muzyką tradycyjną na żywo!
1 /
Zobacz wszystkie aktualności

Atrakcje Karolina

Karolin to kompleks turystyczno-rekreacyjny zlokalizowany w zacisznej otulinie Lasu Młochowskiego. Na miejscu czeka na Was wiele atrakcji.
Oficyna - WawelOficyna - BursaSala WidowiskowaSala KameralnaCentrumFolkloru Polskiego "Karolin"Karczma StaropolskaPlac ZabawCentrum Konferencyjno-NoclegoweBiały DworekŚcieżki EdukacyjneDomek Myśliwski