T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Rodzina ogląda mapę przed Pałacem Karolin, trzy osoby na świeżym powietrzu, słoneczna pogoda

Odwiedź nas

Nasza oferta

Indywidualni zwiedzający

Odkrywaj polski folklor przy dźwiękach muzyki! Zachęcamy do zwiedzania wystawy stałej samodzielnie lub z przewodnikiem.
Zobacz więcej

Grupy zorganizowane

Prowadzimy działalność edukacyjną skierowaną zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych zwiedzających.
Zobacz więcej

Wizyta szyta na miarę

Karolin to miejsce, w którym można aktywnie i twórczo spędzić czas. Zaplanuj skrojoną pod siebie wizytę.
Zobacz więcej

Edukacja bez barier

Staramy się tworzyć miejsce dostępne dla każdego, wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich zwiedzających.
Zobacz więcej

Co nowego?

warsztaty
11.02.2023 16:00

Nierozłączki – walentynkowy warsztat rękodzielniczy

Co zrobić, żeby zapewnić sobie spełnienie w związku? Nasi słowiańscy przodkowie mieli na to prostą odpowiedź – wykonać lalki motanki. W sobotę 11 lutego zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na wyjątkowe walentynkowe warsztaty. Koniecznie zabierzcie swoją drugą połówkę!
warsztaty
13.02.2023 - 26.02.2023

Ferie w Karolinie – harmonogram wydarzeń

Termin tegorocznych ferii zimowych w województwie mazowieckim zbiega się z ostatnimi dniami karnawału, zwanymi dawniej zapustnymi lub kusymi. Tradycyjnie był to czas szalonych zabaw i kolorowych przebierańców, dlatego w czasie zimowego wypoczynku zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na cykl warsztatów pełnych tańca i humoru.
warsztaty
28.01.2023 12:00

Wyczarowane z drewna – warsztat rękodzielniczy z twórcą ludowym

Co można wyczarować z kawałka drewna? Czy tworzenie przy pomocy dłuta może sprawiać radość? W sobotę 28 stycznia zapraszamy na warsztat rękodzielniczy, podczas którego sięgniemy do tradycji świętokrzyskiej rzeźby ludowej i pod czujnym okiem twórcy ludowego wykonamy własne prace.
Inne
01.01.2023 - 31.12.2023

Program "Kulturalna szkoła na Mazowszu"

Zachęcamy szkoły z województwa mazowieckiego do wzięcia udziału w Programie „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Zorganizowane grupy szkolne w ramach Programu mogą skorzystać z oferty wybranej instytucji kultury, w preferencyjnej cenie biletu – 1 zł brutto od jednego uczestnika. Wnioski należy składać w formie papierowej lub elektronicznej bezpośrednio do instytucji kultury.
warsztaty
15.01.2023 12:00

O skarbach, duchach i czarownicach – świętokrzyski warsztat rodzinny

W niedzielę 15 stycznia zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na niezwykłe opowieści o zdarzeniach i istotach nadprzyrodzonych Świętokrzyskiego. Podczas spotkania zapoznamy się z elementami kultury niematerialnej regionu. W świat świętokrzyskich podań i legend zabierze nas opowiadacz – Witold Vargas.
warsztaty
14.01.2023 15:00

Wspólne kolędowanie – warsztat wokalny

Kolędowanie, czyli wspólne śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych, to nieodłączny element świątecznych tradycji. Zarówno słowa jak i melodie kolęd dostarczają śpiewającym pozytywnych emocji, niosą radość, dają poczucie bliskości oraz nastrajają optymistycznie. Przyjdźcie pośpiewać razem z nami!
Inne

Centrum Folkloru Polskiego "Karolin" w święta

Godziny otwarcia Centrum Folkloru Polskiego "Karolin" w okresie świąteczno-noworocznym: od 23 do 26 grudnia – nieczynne, od 27 do 30 grudnia – czynne w godzinach 10:00–17:00, od 31 grudnia do 2 stycznia – nieczynne, od 3 do 5 stycznia – czynne w godzinach 10:00–17:00, 6 stycznia – nieczynne, 7 i 8 stycznia – czynne w godzinach 10:00–17:00.
Inne
17.12.2022 16:00

Boże Narodzenie w kulturze ludowej – oprowadzanie po wystawie

Boże Narodzenie to czas pełen obrzędów i zwyczajów. W sobotę 17 grudnia zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na specjalne oprowadzanie, podczas którego będziemy opowiadać o ludowych tradycjach i o tym jak dawniej świętowano na polskich wsiach.
warsztaty
11.12.2022 12:00

Świąteczne stroiki – bożonarodzeniowy warsztat rękodzielniczy

Szukacie oryginalnej świątecznej ozdoby do swojego domu? Chcielibyście zrobić bożonarodzeniowy stroik, ale nie macie na niego pomysłu? W niedzielę 11 grudnia, drugiego dnia Jarmarku w Karolinie, zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na warsztaty z tworzenia wianków.
1 /
Zobacz wszystkie aktualności

Atrakcje Karolina

Karolin to kompleks turystyczno-rekreacyjny zlokalizowany w zacisznej otulinie Lasu Młochowskiego. Na miejscu czeka na Was wiele atrakcji.
Oficyna - WawelOficyna - BursaSala WidowiskowaSala KameralnaCentrumFolkloru Polskiego "Karolin"Karczma StaropolskaPlac ZabawCentrum Konferencyjno-NoclegoweBiały DworekŚcieżki EdukacyjneDomek Myśliwski