T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Rodzina ogląda mapę przed Pałacem Karolin, trzy osoby na świeżym powietrzu, słoneczna pogoda

Odwiedź nas

Nasza oferta

Indywidualni zwiedzający

Odkrywaj polski folklor przy dźwiękach muzyki! Zachęcamy do zwiedzania wystawy stałej samodzielnie lub z przewodnikiem.
Zobacz więcej

Grupy zorganizowane

Prowadzimy działalność edukacyjną skierowaną zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych zwiedzających.
Zobacz więcej

Wizyta szyta na miarę

Karolin to miejsce, w którym można aktywnie i twórczo spędzić czas. Zaplanuj skrojoną pod siebie wizytę.
Zobacz więcej

Edukacja bez barier

Staramy się tworzyć miejsce dostępne dla każdego, wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich zwiedzających.
Zobacz więcej

Co nowego?

Inne
17.06.2023 - 18.06.2023

VI Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”

Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”, od kilku lat cyklicznie, odbywa się w Karolinie. To tradycyjne, coroczne spotkanie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród okolicznych mieszkańców oraz tych, którzy z bliska i daleka przyjeżdżają do siedziby naszego zespołu. Tegoroczny Piknik rozpocznie się w sobotę 17 czerwca o godz. 12.00, a zakończy w niedzielny wieczór 18 czerwca. Zapraszamy!
Oprowadzanie
11.06.2023 15:00

Witold Zapała artysta wszechstronny – oprowadzanie po wystawie

„Nie lubię mówić. Wolę, żeby za mnie mówiły te piękne stroje, pieśni i tańce” – wspominał w jednym z wywiadów Witold Zapała. O dokonaniach i pracy tego wybitnego artysty, tancerza, choreografa i pedagoga mówić jednak warto, dlatego z okazji jego urodzin zapraszamy Was na specjalne oprowadzanie po naszej wystawie.
warsztaty
28.05.2023 12:00

Gdzie cymbalistów wielu – rzeszowskie warsztaty rodzinne

Cymbały to jeden z najbardziej charakterystycznych instrumentów dla rzeszowskich kapel. Chcielibyście dowiedzieć się jak wyglądają i brzmią? Macie ochotę poznać tańce i zabawy, do których często w Rzeszowskiem przygrywają cymbaliści? Zapraszamy w niedzielę 28 maja na warsztat rodzinny, podczas którego wspólnie będziemy odkrywać kulturę ludową południowo-wschodniej Polski.
Inne
13.05.2023 18:00

Noc Muzeów w Karolinie 2023

W sobotę 13 maja zapraszamy na kolejną edycję Nocy Muzeów. Koniecznie bądźcie z nami, bo taka noc zdarza się tylko raz w roku. A co tym razem wydarzy się w Karolinie? Zabierzemy Was w niezwykły świat ludowych zjaw, stworów i demonów. Brzmi strasznie? Nie bójcie się! Obiecujemy, że przede wszystkim będzie zabawnie.
warsztaty
13.05.2023 - 14.05.2023

Karpacka biżuteria koralikowa – dwudniowy warsztat rękodzielniczy

Karpacka biżuteria koralikowa jest wytwarzana ręcznie z maleńkich koralików, od Łemkowszczyzny po Huculszczyznę. Najbardziej okazałą i zarazem bardzo kosztowną ozdobą, noszoną dawniej przez łemkowskie kobiety, była krywulka. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się jak wykonać tego rodzaju naszyjnik oraz poznać znaczenie i symbolikę karpackiej biżuterii koralikowej, zapraszamy na dwudniowe warsztaty.
Inne
07.05.2023 13:00

Taniec w drodze i w relacjach - Performans badawczy Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej

Warszawska Pracownia Kinetograficzna zaprasza na performans badawczy pod tytułem "Taniec w drodze i w relacjach". W ramach wydarzenia odbędzie się prezentacja „Jak zapisywano niektóre polskie tańce i dlaczego?", zwiedzanie wystawy Centrum Folkloru Polskiego z udziałem badaczek-performerek oraz działania performatywne mające na celu zachęcenia publiczności do różnych rodzajów aktywnego odbioru.
Inne
29.04.2023 - 03.05.2023

Jubileuszowa majówka w Karolinie

W roku jubileuszowym 75. rocznicy powstania „Mazowsza”, w szczególny sposób koncentrujemy się na opowieściach o historii i działalności Zespołu. W długi weekend majowy zapraszamy Was na kolejne, specjalne oprowadzanie, tym razem połączone również z pokazem archiwalnych filmów i zdjęć. Spędźcie majówkę w Karolinie!
koncert
22.04.2023 16:00

Choreografie „Mazowsza” – pokaz filmów i zdjęć

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca oraz jubileuszu 75-lecia Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, podczas którego porozmawiamy o tańcu z perspektywy pracy choreografa. Oglądając filmy i fotografie porównamy najstarsze oraz najnowsze kompozycje choreograficzne Zespołu.
warsztaty
29.04.2023 15:00

Od pierwszego kroku do choreografii – warsztat taneczny

Na zakończenie cyklu lubelskiego, 29 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Tańca, zapraszamy Was do wspólnej tanecznej zabawy. W tym szczególnym dniu będziecie mogli poczuć się jak artyści „Mazowsza” odtwarzając krok po kroku część układu tańców lubelskich Zespołu.
1 /
Zobacz wszystkie aktualności

Atrakcje Karolina

Karolin to kompleks turystyczno-rekreacyjny zlokalizowany w zacisznej otulinie Lasu Młochowskiego. Na miejscu czeka na Was wiele atrakcji.
Oficyna - WawelOficyna - BursaSala WidowiskowaSala KameralnaCentrumFolkloru Polskiego "Karolin"Karczma StaropolskaPlac ZabawCentrum Konferencyjno-NoclegoweBiały DworekŚcieżki EdukacyjneDomek Myśliwski