T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Rodzina ogląda mapę przed Pałacem Karolin, trzy osoby na świeżym powietrzu, słoneczna pogoda

Odwiedź nas

Nasza oferta

Indywidualni zwiedzający

Odkrywaj polski folklor przy dźwiękach muzyki! Zachęcamy do zwiedzania wystawy stałej samodzielnie lub z przewodnikiem.
Zobacz więcej

Grupy zorganizowane

Prowadzimy działalność edukacyjną skierowaną zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych zwiedzających.
Zobacz więcej

Wizyta szyta na miarę

Karolin to miejsce, w którym można aktywnie i twórczo spędzić czas. Zaplanuj skrojoną pod siebie wizytę.
Zobacz więcej

Edukacja bez barier

Staramy się tworzyć miejsce dostępne dla każdego, wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich zwiedzających.
Zobacz więcej

Program "Kulturalna szkoła na Mazowszu"

Informujemy, że program „Kulturalna szkoła na Mazowszu” będzie obowiązywał również w 2024 roku.
Zobacz więcej

Program „Wsparcie osób z niepełnosprawnością na Mazowszu”

Zapraszamy do udziału w programie przygotowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, którego celem jest ułatwienie korzystania z mazowieckich instytucji kultury.
Zobacz więcej

Co nowego?

warsztaty
24.06.2024 - 31.08.2024

Roztańczone lato w Karolinie

Podczas tegorocznych wakacji w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” będziemy koncentrować się na tematyce tańca i ruchu. Pragniemy zachęcić do aktywności wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności. Zapraszamy na warsztaty rodzinne, warsztaty taneczne, spotkania wokół tematyki tańca oraz zajęcia z ćwiczeniami wzmacniającymi ciało. To będzie naprawdę roztańczone lato!
Inne
08.06.2024 - 09.06.2024

VII Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”

Już po raz siódmy zapraszamy do Karolina na Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”. Jak co roku, w programie zaplanowaliśmy dwa dni pełne atrakcji dla całej rodziny: koncerty, pokazy, warsztaty, jarmark produktów regionalnych i ludowego rękodzieła. Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie! Piknik rozpocznie się w sobotę 8 czerwca o godz. 12:00, a zakończy w niedzielny wieczór 9 czerwca.
warsztaty
01.06.2024 11:00

Piórko sie mi migoce – podhalański warsztat rodzinny | Dzień Dziecka w Karolinie

Z okazji Dnia Dziecka, w ramach realizowanego przez nas cyklu podhalańskiego, zapraszamy 1 czerwca na warsztat rodzinny. Wspólnie będziemy odkrywać kulturę ludową Górali Podhalańskich. Porozmawiamy o popisowych góralskich tańcach, parzenicach, ciupagach i kierpcach oraz wykonamy prace inspirowane podhalańskim malarstwem na szkle.
Inne
25.05.2024

Dzień Podhalański w Karolinie

W sobotę 25 maja zapraszamy do Karolina na Dzień Podhalański. Sprawdzimy co słychać w kulturze ludowej u podnóża Tatr. Razem z gośćmi z Bukowiny Tatrzańskiej będziemy zgłębiać tajniki ludowego rękodzieła i poznawać tradycje muzyczne Skalnego Podhala, a przede wszystkim wspólnie pobawimy się i potańczymy przy muzyce na żywo.
Inne
18.05.2024 18:00

Noc Muzeów w Karolinie 2024

Już po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na Noc Muzeów w Karolinie. Wydarzenia tegorocznej jubileuszowej edycji poświęcone będą mazowszańskim kostiumom. Obiecujemy, że jak co roku będzie angażująco i ciekawie. Spędźcie ten wyjątkowy wieczór razem z nami!
Inne
03.05.2024 - 05.05.2024 15:00

Piękna nasza Polska cała – oprowadzanie po wystawie |Majówka w Karolinie

Szukacie pomysłu na tegoroczną majówkę? Zapraszamy do Karolina! W długi weekend, od 1 do 5 maja, będziemy czynni w godzinach 10:00-18:00. W piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 15:00 zapraszamy również na specjalne zwiedzanie ekspozycji z jedną z naszych przewodniczek.
warsztaty
28.04.2024 15:00

Śląskie tańce i zabawy – warsztat taneczny | Międzynarodowy Dzień Tańca w Karolinie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, na zakończenie naszego cyklu śląskiego, zapraszamy Was do wspólnej tanecznej zabawy. Podczas spotkania, w niedzielę 28 kwietnia, będziemy wspólnie odkrywać folklor muzyczno-taneczny Górnego Śląska.
Inne
06.04.2024

Dzień Śląski w Karolinie

W sobotę 6 kwietnia zapraszamy do Karolina na wspólne odkrywanie kultury ludowej Śląska. W ramach naszego cyklu śląskiego przygotowaliśmy dla Was dzień pełen atrakcji: warsztaty rodzinne, rękodzielnicze i wokalne oraz spotkania muzyczno-taneczne. Jeżeli macie ochotę poznać bliżej śląski folklor, zmierzyć się z ludowym rękodziełem i pobawić przy muzyce na żywo – spędźcie ten dzień razem z nami!
Inne
24.03.2024 15:00

Wielkanocne tradycje i zwyczaje – oprowadzanie po wystawie

W Niedzielę Palmową, 24 marca o godzinie 15:00, zapraszamy do Karolina na świąteczne spotkanie na wystawie. Podczas oprowadzania z przewodnikiem porozmawiamy o wielkanocnych tradycjach i zwyczajach, o tym jak dawniej obchodzono święta i w jaki sposób się do nich przygotowywano.
1 /
Zobacz wszystkie aktualności

Atrakcje Karolina

Karolin to kompleks turystyczno-rekreacyjny zlokalizowany w zacisznej otulinie Lasu Młochowskiego. Na miejscu czeka na Was wiele atrakcji.
Oficyna - WawelOficyna - BursaSala WidowiskowaSala KameralnaCentrumFolkloru Polskiego „Karolin"Gościniec „Mazowsze" -RestauracjaPlac ZabawGościniec „Mazowsze” - NoclegiBiały DworekŚcieżki EdukacyjneDomek Myśliwski