T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Letnia szkoła rękodzieła – haft

Jeżeli chcielibyście spędzić czas kreatywnie i twórczo a przy okazji nauczyć się czegoś nowego zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na kolejne letnie warsztaty rękodzielnicze. W sobotę 23 lipca będziemy haftować aksamitną bransoletkę używając igły, kolorowej muliny i koralików.
Na białym talerzyku leży czarna, aksamitna bransoletka, dekoracje ma z koralików i nici, obok bransoletki rozsypane koraliki i kolorowe nici

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 23.07.2022

GODZINA: 12:00

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
Sala Edukacyjna
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla osób dorosłych
Dla młodzieży
Dla dzieci powyżej 12. roku życia

Inne

Wstęp płatny
Rezerwacja pod numerem telefonu:
+48 22 208 87 00, +48 605 501 770
lub e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Na talerzyku leży bransoletka wykonana z aksamitu, koralików i nici, obok rozsypane koraliki po prawej na talerzyku leżą kolorowe nici
Haftowana biżuteria
Haft krzyżykowy, koralikowy, Richelieu, płaski, stebnówka, wałeczek, supełek, haft łańcuszkowy, ścieg zakopiański i wiele innych wpisane są w bogatą i długą historię haftów. Stanowią niezwykłą ozdobę polskich strojów ludowych, m.in.: bielunek, kabotków, błokici, żywotków, złotnic czy cuch. Podczas warsztatu poznamy podstawy haftu i stworzymy oryginalną haftowaną biżuterię. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia. Szczególnie zapraszamy osoby, które chciałyby odkryć własne możliwości twórcze i zacząć tworzyć unikatowe, niepowtarzalne rzeczy.
Osoba prowadząca:
Karina Przybysławska – stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie twórczości ludowej związanej ze zdobieniem strojów. Dyplomowana krawcowa i koronczarka klockowa. Haftuje od szóstego roku życia a jej prace były prezentowane i wyróżniane podczas konkursów i wystaw Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Informacje praktyczne

Warsztat rękodzielniczy przeznaczony dla dorosłych, dla młodzieży powyżej 12. roku życia.

Czas trwania:

3 godziny

Koszt:

Opłata za uczestnictwo w warsztacie 40 zł / osoba

Rezerwacja:

telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770

e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Liczba miejsc ograniczona.