T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Noc Muzeów w Karolinie 2024

Już po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na Noc Muzeów w Karolinie. Wydarzenia tegorocznej jubileuszowej edycji poświęcone będą mazowszańskim kostiumom. Obiecujemy, że jak co roku będzie angażująco i ciekawie. Spędźcie ten wyjątkowy wieczór razem z nami!
Grafika Nocy Muzeów

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 18.05.2024

GODZINA: 18:00

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla wszystkich

Inne

Nocne zwiedzanie – wstęp bezpłatny
Zwiedzanie zakulisowe – wstęp bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji miejsc
Pokaz filmów – wstęp bezpłatny

Osoby zwiedzające wystawę Centrum Folkloru Polskiego
Karolin w nocnej odsłonie
Na ekspozycji Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” w Noc Muzeów dzieją się rzeczy niezwykłe. Tradycyjnie już zachęcamy Was nie tylko do zwiedzania Centrum, ale również wzięcia udziału w grze terenowej na przestrzeni wystawy. Podczas wędrówki po poszczególnych salach dowiecie się, jak w Karolinie wygląda praca nad kostiumami scenicznymi oraz poznacie historię ich powstawania. Wykonując zadania obędziecie podróż po różnych regionach Polski śladem strojów ludowych. Przez cały czas trwania Nocy Muzeów będziecie również mogli skorzystać z naszej kolorowej przebieralni, przygotowanej specjalnie na tę okazję i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w wybranych elementach strojów. Zapraszamy od godziny 18:00 do 22:00.
Garderoba damska zespołu Mazowsze
W garderobie „Mazowsza”
Tysiące spódnic, halek, koszul, spodni, kamizelek i serdaków, setki par butów, czapki, kapelusze, czepce, chusty, wianki, pawie pióra, kwiaty… co skrywają garderoby Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”? Podczas tegorocznej Nocy Muzeów przygotowaliśmy dla was wyjątkowe zwiedzanie siedziby zespołu „Mazowsze” z przewodnikiem. Zobaczycie mazowszańskie garderoby na co dzień pilnie strzeżone przed okiem ciekawskich. Przekonacie się jak wyglądają sale prób, na których codziennie ćwiczą artyści Zespołu, chór, balet i orkiestra. Poznacie ciekawostki o siedzibie „Mazowsza” i techniczne możliwości Sali Widowiskowej. Spotkania odbędą się o godzinie: 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00. Na zwiedzanie obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.
Archiwalna fotografia, dziewczyny odwieszają kostiumy w garderobie
Sekrety mazowszańskiej garderoby - projekcja filmów
Kostiumy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” opracowywane są z dbałością o najmniejszy szczegół. W serii „Sekrety mazowszańskiej garderoby” o historii ich powstawania oraz procesie tworzenia opowiada pani Katarzyna Klepacz, która w garderobach i pracowniach krawieckich zespołu „Mazowsze” przepracowała 60 lat. Podczas Nocy Muzeów od godziny 19:00 do 21:00 zapraszamy na projekcję pięciu odcinków, w których poznajemy ciekawostki o wybranych kostiumach, dowiadujemy się kto na przestrzeni lat był zaangażowanych w ich opracowywanie oraz jak od kulis wygląda praca w garderobach i pracowniach krawieckich w Karolinie. Dodatkowo o godzinie 21:00 odbędzie się pokaz specjalnego odcinka. Nie przegapcie takiej okazji!
Harmonogram:
18:00-22:00| Zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”, gra terenowa na ekspozycji

18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00 | Zwiedzanie zakulisowe siedziby zespołu „Mazowsze" (obowiązują zapisy, tel.: +48 605 501 770, email: kontakt@karolinmazowsze.pl)

19:00-21:00 | Projekcja serii: Sekrety mazowszańskiej garderoby – rozmowy z panią Katarzyną Klepacz o kostiumach scenicznych PZLPiT „Mazowsze”

Uwaga na zakończenie tegorocznej edycji przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Warto zostać z nami do samego końca, zapewniamy, że będzie się działo!