T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Recital fortepianowy – kompozycje Tadeusza Sygietyńskiego

W niedzielę 24 września, dokładnie w dniu urodzin Tadeusza Sygietyńskiego, zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na wyjątkowe muzyczne spotkanie z twórczością tego wybitnego dyrygenta, rozmiłowanego w folklorze kompozytora, pianisty, pedagoga, bez którego nie byłoby zespołu „Mazowsze”.
Artyści Zespołu Mazowsze na sali z Tadeuszem Sygietyńskim, grającym na fortepianie.  Artyści ustawieni są do śpiewu, w szeregach. Na przodzie stoi solistka

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 24.09.2023

GODZINA: 17:00

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla wszystkich

Inne

Wydarzenie biletowane Rezerwacja pod numerem telefonu: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770 lub e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Zbliżenie: ręce nad klawiszami fortepianu
Na ludową nutę
Tadeusz Sygietyński pochodził z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych, co z pewnością miało ogromny wpływ na jego artystyczną drogę. Był twórcą muzyki symfonicznej i kabaretowej, kompozytorem ilustracji muzycznej dla teatrów i do filmów fabularnych, do historii przeszedł jednak przede wszystkim jako założyciel zespołu „Mazowsze”, dla którego poświęcił się bez reszty, łącząc swoje dwie wielkie pasje, muzykę i polski folklor. Podczas recitalu z okazji urodzin Tadeusza Sygietyńskiego wysłuchamy jego najbardziej znanych kompozycji. Na fortepianie zagra Mateusz Chmielewski.
Mateusz Chmielewski w koszuli zdobiona kwiecistym haftem
Wykonawca:
Mateusz Chmielewski – muzyk Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, swoją edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Częstochowie, jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie uczył się w klasie profesora Jerzego Łukasiewicza i doktora Rafała Grząki. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji, pracując pod okiem wybitnych pedagogów i wirtuozów, m. in. Włodzimierza Lecha Puchnowskiego, Jerzego Jurka, Aleksandra Dmitriewa, Wladimira Murzy, Klaudiusza Barana, Bogdana Dowlasza, Joachima Pichury, Marka Andryska i wielu innych. Jest stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie Muzyki oraz Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.  Występuje zarówno solo jak i w zespołach kameralnych, współpracuje z wieloma warszawskimi teatrami. Jest laureatem licznych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich.
Informacje praktyczne
Czas trwania: ok. 60 min
Koszt: 20 zł / osoba

Rezerwacja:
telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770
e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Liczba miejsc ograniczona.