T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Śląskie tańce i zabawy – warsztat taneczny | Międzynarodowy Dzień Tańca w Karolinie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, na zakończenie naszego cyklu śląskiego, zapraszamy Was do wspólnej tanecznej zabawy. Podczas spotkania, w niedzielę 28 kwietnia, będziemy wspólnie odkrywać folklor muzyczno-taneczny Górnego Śląska.
Artyście zespołu Mazowsze w kostiumach rozbarskich podczas tańca

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 28.04.2024

GODZINA: 15:00

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla osób dorosłych
Dla młodzieży powyżej 12. roku życia

Inne

Wstęp płatny
Rezerwacja pod numerem telefonu:
+48 22 208 87 00, +48 605 501 770
lub e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Artyści zespołu Mazowsze w kostiumach rozbarskich tańczący na scenie w kole
Tańcujemy po śląsku
Tańce śląskie są bardzo ciekawe. Wśród najpopularniejszych możemy znaleźć takie, w których odwzorowuje się ruchy charakterystyczne dla niektórych zawodów, czy też inspirowane przyrodą, naśladujące zwierzęta. Podczas warsztatu wybierzecie się w podróż na Górny Śląsk i przyjrzycie się wybranym tańcom oraz zabawom tanecznym, ucząc się podstawowych figur i kroków pod okiem instruktorek, przy akompaniamencie na żywo. Oczywiście nie zabraknie również trojaka, jednego z najbardziej znanych śląskich tańców, który rozpowszechnił się na terenie całej Polski. Rozpocznijmy tanecznym krokiem tegoroczną majówkę!
Prowadząca warsztaty na tle tańczących tancerek w kostiumach krakowskich
Osoby prowadzące:
Wioletta Milczuk – dyplomowana tancerka, choreograf, pedagog tańca, menedżer kultury. Od 30 lat związana z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” jako tancerka, pedagog, asystentka choreografa, oraz kierownik baletu. Obecnie pełni funkcje zastępcy kierownika Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” w Otrębusach. Inicjatorka cyklicznych warsztatów tanecznych dla dzieci i młodzieży w siedzibie zespołu „Mazowsze”. Jako pedagog tańca współpracuje również z zespołami amatorskimi, prowadząc warsztaty taneczne w kraju i za granicą. Od 2022 jest wykładowca tańca ludowego na wydziale Tańca Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie.
Osoba prowadząca warsztat
Osoby prowadzące:
Sylwia Klan – wieloletnia artystka Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i tańca „Mazowsze” przez dwadzieścia  pięć lat krzewiła polską kulturę na największych światowych scenach. W 2014 roku reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji. Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego i dyplomowanym animatorem kultury w dziedzinie taniec. Obecnie kontynuuje naukę w Pomagisterskim Studium Logopedycznym na Uniwersytecie Warszawskim. Jako pracownik Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” dzieli się swoją pasją i doświadczeniem, prowadząc działalność edukacyjną oraz warsztaty popularyzujące wiedzę o polskiej kulturze ludowej.
Informacje praktyczne:
Warsztat przeznaczony dla dorosłych, młodzieży powyżej 12. roku życia

Czas trwania:
ok. 60 min

Koszt:
Opłata za uczestnictwo w warsztacie 30 zł / osoba


📞 Rezerwacja:
telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770
e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Liczba miejsc ograniczona.
Międzynarodowy Dzień Tańca w Karolinie odbywa się w ramach akcji #tańczMY, której patronem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Logo Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza SygietyńskiegoLogo Narodowy Instytut Muzyki i Tańcalogotyp tańczMY