T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Święta w Karolinie –IX Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy „Święta w Karolinie” to tradycja zespołu „Mazowsze”. Już po raz dziewiąty zapraszamy Was do siedziby Zespołu w Karolinie na świąteczne zakupowe szaleństwo. Podczas dwudniowego wydarzenia będzie można zobaczyć również wyjątkowe, roztańczone i rozśpiewane widowisko – „Betlejem Polskie” oraz wziąć udział w świątecznych warsztatach rękodzielniczych.
Stoisko ze świątecznymi kartkami

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 09.12.2023 - 10.12.2023

Miejsce

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Dla wszystkich

Inne

Wstęp na jarmark jest bezpłatny Spektakl – wydarzenie biletowane Warsztaty – opłata za uczestnictwo

Ręcznie robione, przestrzenne, papierowe aniołki, ozdoby choinkowe
IX Jarmark Bożonarodzeniowy
Na Jarmarku znajdziecie nie tylko doskonałe pomysły na gwiazdkowe prezenty, ale również ręcznie robione ozdoby świąteczne, bombki, stroiki, wianki i choinki, wyroby ceramiczne, biżuterię, hafty i koronki oraz cały szereg regionalnych przysmaków, od swojskich wędlin po sery i miody. Czekamy na Was! Do zobaczenia w Karolinie! Wstęp na Jarmark jest bezpłatny.
Scena z przedstawienia Betlejem Polskie, chóry aniołów, szopka, i Święta Rodzina
Spektakl – „Betlejem Polskie”
Specjalną atrakcją weekendu będą spektakle „Betlejem Polskie” według Lucjana Rydla. Przedstawienia, w których bierze udział 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry. Rydlowskie Betlejem, wpisane w polski krajobraz i rzeczywistość historyczną, dzieje się jednocześnie w trzech planach czasowych: w polskiej współczesności, w naszej rodzimej historii i w czasach biblijnych. Nawiązując do najwspanialszych kart naszej historii, powstał nie tylko barwny, patriotyczny fresk narodowych losów, lecz przede wszystkim rozśpiewane i roztańczone widowisko z humorem, ognistym tańcem, chórami aniołów, Świętą Rodziną. Pełne najpiękniejszych kolęd i pastorałek.
Tworzenie szopki, na stole widoczne materiały do przygotowania krakowskiej szopki
Warsztaty rękodzielnicze
Dodatkowo przez cały weekend w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” odbywać się będą świąteczne warsztaty rękodzielnicze. W sobotę, w ramach realizowanego w listopadzie i grudniu cyklu krakowskiego, zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę zapoznać się z oryginalnym kwiatowym wzornictwem z Zalipia i wykonać świąteczną ozdobę pod okiem twórczyń ludowych, pochodzących z tej malowniczej małopolskiej miejscowości. Natomiast w niedzielę odbędzie się warsztat rodziny z tworzenia krakowskich szopek. Podczas spotkania porozmawiamy o tradycjach i zwyczajach Krakowiaków oraz będziemy konstruować i zdobić własne bożonarodzeniowe szopki. Więcej informacji o warsztatach znajdziecie w szczegółowych opisach poszczególnych wydarzeń.

Polecane wydarzenia w Centrum Folkloru Polskiego