T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Twórczość ludowa we współczesnym wzornictwie – warsztat z projektowania, spotkanie z kostiumologiem zespołu „Mazowsze”

W ostatnich latach etnodizajn stał się bardzo modny. Coraz większe zainteresowanie folklorem w dużym stopniu zawdzięczamy projektantom, którzy chętnie sięgają po tradycyjne wzornictwo. Jak wykorzystać stylistykę i wzory zaczerpnięte z kultury ludowej we własnych projektach? Zapraszamy 12 sierpnia na spotkanie i warsztat z Rafałem Orłowskim – kostiumologiem zespołu „Mazowsze”.
Góralska parzenica - zestawione obok siebie haft tradycyjny oraz nowoczesny, naszyty wzór

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 12.08.2023

GODZINA: 12:00

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
Sala Edukacyjna
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla osób dorosłych
Dla młodzieży powyżej 12. roku życia

Inne

Wstęp płatny
Rezerwacja pod numerem telefonu:
+48 22 208 87 00, +48 605 501 770
lub e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Modnie w stylu folk
Kultura ludowa jest jedną z ważniejszych inspiracji we współczesnym wzornictwie. Hafty, wycinanki, koronki, pasiaki, krajki, tradycyjne ornamenty możemy zobaczyć w wielu realizacjach współczesnych projektantów. Jak inspirować się tradycją? W jaki sposób przełożyć folkowe motywy na nowoczesną estetykę? Podczas spotkania dowiecie się na czym polega projektowanie i przekonacie się jak własne pomysły najpierw przelać na papier a następnie zrealizować, będziecie mieli również wyjątkową okazję odwiedzić pracownię krawiecką zespołu „Mazowsze”. Zapewniamy, że każdy uczestnik w trakcie trwania warsztatu wykona unikatowy element ubioru.
Czarno-biała fotografia przedstawiająca osobę prowadzącą warsztaty
Osoba prowadząca:
Rafał Wiktor Orłowski – kostiumolog zespołu „Mazowsze”, krawiec, projektant, absolwent Technikum Włókienniczego w Częstochowie, członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych im. Wandy Wereszczyńskiej „Zachęta”. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za swoją twórczość. Od 2009 roku związany z zespołem „Mazowsze”, kieruje Działem Pracowni Krawieckich i Kostiumografii, zajmuje się opracowywaniem oraz szyciem kostiumów scenicznych, jak również tworzy autorskie kolekcje ubrań o nowoczesnych krojach, inspirowanych tradycyjnym zdobnictwem. Jego ostatnia linia modowa to wyjątkowa interpretacja motywów zaczerpniętych ze strojów ludowych, haftów i wycinanek, ujętych w biało-czarną, damską oraz męską, casualową kolekcję w stylu sportowej elegancji.
Informacje praktyczne:
Warsztat rękodzielniczy przeznaczony dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia

Czas trwania:
Ok. 2 godziny

Koszt:
Opłata za uczestnictwo w warsztacie 100 zł / osoba

📞 Rezerwacja:
telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770
e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl
Liczba miejsc ograniczona.