T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

VII Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”

Już po raz siódmy zapraszamy do Karolina na Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”. Jak co roku, w programie zaplanowaliśmy dwa dni pełne atrakcji dla całej rodziny: koncerty, pokazy, warsztaty, jarmark produktów regionalnych i ludowego rękodzieła. Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie! Piknik rozpocznie się w sobotę 8 czerwca o godz. 12:00, a zakończy w niedzielny wieczór 9 czerwca.
Grafika promująca wydarzenie

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 08.06.2024 - 09.06.2024

Miejsce

ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla dzieci
Dla rodzin
Dla młodzieży
Dla dorosłych

Inne

Wstęp wolny

Artyści zespołu Mazowsze podczas plenerowego koncertu na scenie głównej
Koncertowo z „Mazowszem”
Tegoroczny Rodzinny Piknik w Karolinie to niepowtarzalna okazja zobaczenia artystów „Mazowsza” zarówno w klasycznym repertuarze flagowych utworów Zespołu, jak i w towarzystwie Ani Rusowicz. Tradycyjnie już na tę okazję chór „Mazowsza” przygotowuje również koncert z ulubionymi piosenkami najmłodszych widzów a członkowie orkiestry koncert kameralny, podczas którego przeniosą Was w niezwykły świat muzyki klasycznej. Na dwóch scenach plenerowych wystąpią także specjalnie zaproszeni goście: ZTL „Promyki” z Wieliszewa, Kapela „Niwińskich”, Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej, Kapela „Młoda Harta”, Zespół Regionalny z Lipiec Reymontowskich i „Mała Orkiestra Dancingowa”. Zapraszamy na prawdziwą muzyczną ucztę!
Fragment wystawy stałej w Centrum Folkloru Polskiego "Karolin"
Zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego
Podczas Pikniku będziecie mogli udać się również w pełną koloru i dźwięków podróż po kulturze tradycyjnej zwiedzając Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. W sobotę i w niedzielę zapraszamy na bezpłatne oprowadzania. O wybranych godzinach będą czekali na was nasi przewodnicy, którzy opowiedzą o folklorze regionów Polski oraz historii i działalności zespołu „Mazowsze”. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać w dniu pikniku w naszym namiocie przy wejściu do Pałacu. Jeżeli jeszcze nie zwiedzaliście naszej ekspozycji koniecznie skorzystajcie z tej wyjątkowej okazji.
Dzieci podczas warsztatów, malujące drewniane zabawki
Strefa Warsztatowa
Jeżeli macie ochotę spróbować swoich sił w rękodziele, podczas Pikniku zachęcamy do skorzystania z naszej oferty warsztatowej. W tym roku, w dwóch specjalnie przygotowanych namiotach, będziecie mogli między innymi stworzyć oryginalne dekoracje na lato z wykorzystaniem bibułowych kwiatów, pomalować drewniane ptaszki – inspirowane tradycyjnym zabawkarstwem z okolic Stryszawy, nauczyć się wyplatać ze słomy i ze sznurka, wykonać woskowe świeczki oraz drewniane korale. Oj, będzie się działo!
Pokaz cyrkowy dla dzieci podczas Pikniku, w specjalnej strefie zabaw dla dzieci
Strefa Dziecka
Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze” to również moc atrakcji dla dzieci. W specjalnie przygotowanej Strefie Dziecka animacje, zabawy integracyjne i zręcznościowe (wyścigi, skoki, rzuty, zgadywanki), zajęcia muzyczne i plastyczne, na których stworzycie własne łapacze i instrumenty oraz konkursy (z nagrodami!), poprowadzą animatorzy z Agencji Raki. Będzie można również pobawić się na tzw. dmuchańcach i wziąć udział w pokazach i w warsztatach cyrkowych z Cyrkiem Mosaic. Piękne kostiumy cyrkowców, profesjonalny makijaż i oryginalna muzyka sprawiają, że na pewno zapadną Wam w pamięci.
Jedno ze stoisk podczas jarmarku na Rodzinnym Pikniku z Zespołem Mazowsze, stoisko z biżuterią
Jarmark
Na terenie Karolina przez dwa dni trwania Pikniku odbywać się będzie jarmark rzemiosła artystycznego i produktów regionalnych. W strefie zlokalizowanej przed Pałacem, zaprezentują się między innymi twórcy ludowi z haftami, wycinankami, wyrobami z bibuły, wikliny i drewna. W głębi parku natomiast będzie odbywał się jarmark rękodzieła, na którym znajdziecie różne ciekawe produkty, od biżuterii artystycznej, poprzez malarstwo, ceramikę, wiklinę papierową, naturalne kosmetyki i niepowtarzalne upominki. Będą też wyroby cukiernicze, miody, syropy, naturalne oleje i wiele, wiele innych przysmaków. Piknikowe przekąski oraz dania z grilla zapewni Gościniec „Mazowsze”. Mnóstwo lokalnych rarytasów znajdziecie również na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich.
Na peronie stacji WDK para w kostiumie ludowym wilanowskim wita wysiadającą z pociągu rodzinę
Dojazd
Darmowy dojazd kolejką WKD na podstawie opaski wydanej w kasie biletowej „Mazowsza” w Otrębusach oraz w kasach WKD. W czasie trwania pikniku, na odcinku stacja WKD Otrębusy – siedziba zespołu „Mazowsze” będą kursowały dwa oznakowane busy. Parking dla samochodów osobowych zlokalizowany będzie na terenie Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego w Otrębusach przy ul. Piaseckiego 2. Pamiętajcie, że można też do nas przyjechać rowerami.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorządu Województwa Mazowieckiego
-HARMONOGRAM-
SOBOTA, 8 CZERWCA

12:00 – START!
12:00 – 20:00 – STREFA DZIECKA

STREFA WARSZTATOWA:
12:00 – 15:00 – WARSZTATY „WIANKI NA LATO” (NAMIOT II)
12:30 – 16:30 – WARSZTATY „STRYSZAWSKIE PTASZKI” (NAMIOT I)
15:30 – 20:30 – WARSZTATY „SŁOMKOWE CUDAKI” (NAMIOT II)
17:00 – 20:00 – WARSZTATY „KOLOROWE KORALE” (NAMIOT I)

KONCERTY NA SCENIE GŁÓWNEJ:
13:00 – 14:00 – KONCERT ZTL „PROMYKI” Z WIELISZEWA
15:00 – 16:00 – KONCERT ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ WOT
20:30 – 22:00 – KONCERT „PERŁY MAZOWSZAŃSKIEJ SCENY” – ZESPÓŁ „MAZOWSZE”

KONCERTY NA SCENIE MAŁEJ:
14:00 – 15:00 – KONCERT KAPELI NIWIŃSKICH
16:30 – 17:30 – KONCERT KAPELI „MŁODA HARTA”

KONCERT NA SALI KAMERALNEJ*:
17:45 – 18:45 – KONCERT KAMERALNY „Z FOLKLOREM PRZEZ ŚWIAT”

* WEJŚCIÓWKI NA KONCERT W SALI KAMERALNEJ DO ODEBRANIA W PUNKCIE INFORMACYJNYM

 
NIEDZIELA, 9 CZERWCA

12:00 – OTWARCIE DRUGI DZIEŃ
12:00 – 19:30 – STREFA DZIECKA

STREFA WARSZTATOWA:
12:00 – 15:30 – WARSZTATY „MAZOWSZAŃSKIE UBIERANKI” (NAMIOT I)
12:30 – 16:00 – WARSZTATY „PACHNĄCE WOSKIEM” (NAMIOT II)
16:00 – 20:00 – WARSZTATY „WYPLATANE ZE SZNURKA” (NAMIOT I)
16:30 – 19:30 – WARSZTATY "PIASKOWE WYCINANKI" (NAMIOT II)

KONCERTY I SPEKTAKLE NA SCENIE GŁÓWNEJ:
12:45 – 13:35 –„PROJEKT TUWIM” - SPEKTAKL DLA DZIECI TEATRU CAPITOL
15:00 – 16:00 – „W KRAINIE CZARÓW” – KONCERT CHÓRU „MAZOWSZA”
16:45 – 18:00 –„WESELE BORYNY” – WYSTĘP ZESPOŁU REGIONALNEGO Z LIPIEC REYMONTOWSKICH
20:00 – 21:30 – KONCERT „NIECH ŚWIECI SŁOŃCE” – ANIA RUSOWICZ I „MAZOWSZE”

KONCERTY NA SCENIE MAŁEJ:
18:15 – 19:15 – KONCERT ZESPOŁU „MAŁA ORKIESTRA DANCINGOWA”

Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w harmonogramie