T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Ferie w Karolinie 2024 – harmonogram wydarzeń

Podczas ferii zimowych w województwie mazowieckim zapraszamy serdecznie na cykl warsztatów rodzinnych. Tegoroczne wydarzenia poświęcone będą opowieściom o historii oraz działalności zespołu „Mazowsze”. We wtorki przygotowaliśmy dla Was warsztaty taneczne, natomiast w czwartki zajęcia edukacyjne na ekspozycji połączone z działaniami plastycznymi. Z nami nie będziecie się nudzić!
Fragment wystawy w Centrum Folkloru Polskiego, plakaty zespołu Mazowsze wiszące na ścianie

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 13.01.2024 - 28.01.2024

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat

Inne

Wydarzenia biletowane

Zdjęcie z warsztatów tanecznych prowadzonych przez artystkę baletu zespołu Mazowsze, ubraną w kostium krakowski
Poznaj „Mazowsze”
75 lat działalności, dziesiątki tysięcy koncertów, miliony widzów, tony bagażu… jeżeli chcielibyście poznać więcej ciekawostek o „Mazowszu” i dowiedzieć się jak wygląda praca w Zespole, koniecznie spędźcie z nami ferie. We wtorki – 16 i 23 stycznia – zapraszamy na spotkania z artystami baletu „Mazowsza”, z którymi nie tylko będziecie mogli porozmawiać, ale również wspólnie pobawić się i potańczyć. W czwartki – 18 i 25 stycznia – opowiemy Wam o historii Zespołu i zabierzemy w niezwykłą podróż w najodleglejsze zakątki świata. Nasze zimowe warsztaty rodzinne to doskonała okazja, aby wspólnie spędzić wolny czas i rozwijać nowe umiejętności.
Harmonogram warsztatów:
  • 16 stycznia godz. 12:00 / Tanecznym krokiem
Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać artystą „Mazowsza”? Co na co dzień dzieje się w Karolinie? Podczas warsztatu nie tylko będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania, szczególnie te dotyczące pracy na scenie, ale również potańczyć. Poznacie między innymi takie tańce jak polka lubelska i klapok.

  • 18 stycznia godz. 12:00 / Na afiszu
Kim byli twórcy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”? Jakie były początki Zespołu? Podczas zajęć edukacyjnych na ekspozycji dowiecie się więcej o historii i działalności „Mazowsza” oraz obejrzycie archiwalne zdjęcia i afisze, aby później wykonać własne plakaty w technice kolażu.

  • 23 stycznia godz. 12:00 / Tańcuj, tańcuj
Jak wygląda codzienna praca artysty? W jaki sposób przygotować się do wyjścia na scenę? Warsztat to świetna okazja do zapoznania się z zawodem tancerza oraz możliwość nauki tańca pod okiem profesjonalisty. Podczas spotkania poznacie między innymi zabawę z pierścieniem i kaszubską marëszkę.

  • 25 stycznia godz. 12:00 / Ahoj przygodo
Zespół „Mazowsze” już po pierwszych sukcesach w Polsce zaczął podróżować po świecie, koncertując i promując polską kulturę. Jakie kraje do tej pory odwiedził? Wybierzcie się razem z nami pełną koloru i muzyki podróż śladami „Mazowsza”. Na zakończeni warsztatu wykonamy własne oryginalne podróżnicze pamiątki.
Informacje praktyczne:
Warsztaty przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat

Koszt:
Uczestnictwo w warsztacie 30 zł / osoba

Czas trwania:
ok. 60 min


📞 Rezerwacja:
telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770
e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Liczba miejsc ograniczona.