T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Weekend na ludowo – palmy i kwiaty z bibuły

W sobotę (2 kwietnia) zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na warsztaty rękodzielnicze z twórczynią ludową, która krok po kroku pokaże jak wykonać kolorowe kwiaty z bibuły a z nich tradycyjne palmy. Będzie to zapowiedź naszego kolejnego cyklu. Po jakim regionie będziemy wędrować w maju i czerwcu? Przyjdźcie i sprawdźcie 🙂.
Bukiet kwiatów z bibuły, czerwona róża, inne kwiaty różowe, ozdobione gałązkami bukszpanu

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 02.04.2022

GODZINA: 12:00

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
Sala Edukacyjna
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla osób dorosłych
Dla młodzieży
Dla dzieci powyżej 10. roku życia

Inne

Wstęp płatny
Rezerwacja pod numerem telefonu:
+48 22 208 87 00, +48 605 501 770
lub e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Brązowy dzbanek do którego włożone są bukiety z kwiatów z bibuły i gałązki bukszpanu. Ręce kobiety trzymają jedną z gałązek bukszpanu
Palmy i kwiaty z bibuły – warsztaty rękodzielnicze z twórczynią ludową

Oplecione ciemnozielonym bukszpanem i wierzbowymi gałązkami ze srebrzystymi, puszystymi baziami, ozdobione kwiatami z bibuły i papieru oraz kolorowymi wstążkami – palmy to jeden z wielkanocnych symboli. W tradycji ludowej palmy wielkanocne miały szczególne znaczenie, wierzono, że chronią domy, ludzi i zwierzęta. Dawniej w ich przygotowanie angażowały się całe rodziny. Jak samodzielnie wykonać palmę? Czy z bibuły rzeczywiście można wyczarować niemal każdy kwiat?

Zapraszamy na wspólne wicie palm pod okiem twórczyni ludowej.

Przy stole siedzi starsza kobieta w kostiumie ludowym, skupiona trzyma dekorację w rękach. Na stole bukiety kolorowych kwiatów z bibuły
Osoba prowadząca
  • Bogusława Drzewiecka – twórczyni urodzona w Drzewcach, gminie Lipce Reymontowskie, gdzie mieszka do tej pory. Kontynuuje tradycje regionalne w zakresie wykonywania pająków i kwiatów z bibuły. Jest również śpiewaczką występującą w zespole „Wesele Boryny” i grupie śpiewaczej „Lipconki”. Już w dzieciństwie przejawiała zainteresowanie twórczością ludową, wykonując pod okiem swojej ciotki zabawki na choinkę. W swoich pracach wykorzystuje tradycyjne materiały i wzory. Wykonuje kwiaty podpatrzone w naturze oraz kompozycje według własnych pomysłów. Tworzy również pająki tarczowe i krystaliczne, bukiety na ołtarzyki, rózgi kwiatowe na ściany, koronki na obrazy oraz palmy wielkanocne. Od 2014 roku należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych.
Informacje praktyczne

Warsztat rękodzielniczy przeznaczony dla dorosłych, dla młodzieży oraz rodzin z dziećmi powyżej 10. roku życia.

Czas trwania:

2 godziny

Koszt:

Opłata za uczestnictwo w warsztacie 40 zł / osoba

Rezerwacja:

telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770

e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Liczba miejsc ograniczona.

Polecane wydarzenia w Centrum Folkloru Polskiego