T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Weekend seniora z kulturą w Karolinie 2023

W dniach od 29 września do 1 października już po raz kolejny odbędzie się akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chcąc zachęcić do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym przez cały weekend zapraszamy seniorów na darmowe zwiedzanie. Szczególnym wydarzeniem tego weekendu będzie również potańcówka, w której seniorzy będą mogli wziąć udział w promocyjnej cenie.
Grafika promująca akcję Weekend seniora z kulturą

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 29.09.2023 - 01.10.2023

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
Sala Edukacyjna
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla seniorów

Inne

Na wystawę wstęp bezpłatny dla osób 60+
Udział w potańcówce w promocyjnej cenie 10 zł/osoba

Fragment ekspozycji Centrum Folkloru Polskiego Karolin, w tle widoczne na manekinach kostiumy rzeszowskie
Piękna nasza Polska cała
Przez cały weekend zachęcamy seniorów do odwiedzania nas i obejrzenia naszej wystawy stałej, ukazującej kulturę ludową Polski, głównie pod względem muzyki, śpiewu, tańca i stroju, przedstawionej w porównaniu ze scenicznym opracowaniem folkloru prezentowanym przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Wybierzcie się razem z nami w niezwykłą podróż po naszym pięknym kraju, śladem polskiej kultury ludowej i narodowej.
Artyści zespołu Mazowsze tańczący w kostiumach Lachów Sądeckich
Po lachowsku
30 września zapraszamy również bardzo serdecznie na Dzień Sądecki w Karolinie, w ramach którego odbędzie się lachowska potańcówka z Kapelą Regionalnego Zespołu „Podegrodzie”. Z okazji „Weekendu seniora z kulturą” dla seniorów przygotowaliśmy na to wydarzenie bilety w specjalnej cenie – 10 zł za osobę. Potańcówce będzie towarzyszyć wiele dodatkowych atrakcji, między innymi degustacja regionalnych przysmaków, przygotowanych przez gospodynie z Podegrodzia, czy też warsztaty tworzenia tradycyjnych dekoracji z bibuły. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie w opisie wydarzenia.
Informacje praktyczne:
Bezpłatny wstęp do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” będzie obowiązywał w dniach od 29 września do 1 października wyłącznie dla osób powyżej 60. roku po okazaniu ważnej legitymacji emeryta

Promocyjna cena biletu na potańcówkę dla osób powyżej 60. roku życia – 10 zł / osoba

Kontakt:
telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770
e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Polecane wydarzenia w Centrum Folkloru Polskiego