T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

XI Jarmark Wielkanocny w Karolinie

W trzeci weekend marca, dwa tygodnie przed świętami wielkanocnymi, w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Karolinie odbędzie się XI Jarmark Wielkanocny. To tradycyjne spotkanie twórców ludowych, rękodzielników i producentów regionalnych przysmaków, któremu towarzyszą koncerty zespołu „Mazowsze” oraz warsztaty rękodzielnicze w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”.
Grafika promująca Jarmark Wielkanocny w Karolinie, na pierwszym planie para artystów zespołu Mazowsze w kostiumach sieradzkich, w tle palmy i pisanki

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 16.03.2024 - 17.03.2024

Miejsce

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla wszystkich

Inne

Wstęp na jarmark jest bezpłatny Koncerty – wydarzenia biletowane Warsztaty – opłata za uczestnictwo

Dwie kobiety oglądające stoisko z rzeźbami ludowymi podczas jarmarku
Weekend na ludowo
Jak co roku, w ten przedświąteczny weekend w Karolinie, na dwóch poziomach foyer Sali Widowiskowej Zespołu „Mazowsze” swoje dzieła zaprezentują wystawcy, u których będzie można zakupić rękodzieło artystyczne: pisanki, kraszanki, stroiki, palmy wielkanocne, ceramikę, hafty, koronki czy biżuterię. Nie zabraknie także regionalnych świątecznych przysmaków: mazurków, miodów, serów z Podhala, ekologicznych wędlin, a także wielu innych atrakcji kulinarnych. Zapraszamy 16 i 17 marca  w godzinach 12.00-20.00. Wstęp na jarmark jest bezpłatny.
Artyści zespołu Mazowsze tańczący na scenie w kostiumach pszczyńskich
Kalejdoskop Barw Polski
Nie zna „Mazowsza” ten kto nie widział koncertu „Kalejdoskop Barw Polski”. To nie tylko flagowy koncert, ale także kwintesencja działalności Zespołu. Podczas koncertu będziecie mogli wraz z artystami „Mazowsza” przemierzyć całą Polskę. Poznać charakterystyczne dla poszczególnych regionów tańce, przyśpiewki i muzykę oraz przyjrzeć się pięknie wykonanym i zdobionym kostiumom. A to wszystko okraszone fantastyczną grą orkiestry „Mazowsza”.

Bilety na koncerty do nabycia w kasie Zespołu oraz na stronie: www.mazowsze.waw.pl
Wykonywanie kroszonki, wyskrobywanie nożykiem wzoru na pofarbowanym na czarno jajku, w kadrze włącznie dłonie
Wielkanocne warsztaty rękodzielnicze
Przez cały weekend w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” odbywać się będą również świąteczne warsztaty rękodzielnicze. W sobotę (16 marca) będziecie mogli spróbować swoich sił w wikliniarstwie, wykonacie własne, małe koszyczki na Wielkanoc. Natomiast w niedzielę (17 marca) na warsztat weźmiemy opolskie kroszonki – jajka zdobione techniką rytowniczą. Więcej informacji o warsztatach znajdziecie w opisie poszczególnych wydarzeń.

Polecane wydarzenia w Centrum Folkloru Polskiego