T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Aktualności

Zafilcuj się – warsztat rękodzielniczy z filcowania elementów biżuterii

Filcowanie to niezwykle plastyczna technika. Wyczarować z niej można niepowtarzalne rzeczy, takie jak kolczyki, naszyjniki, broszki, szale, torebki, kapelusze, obrazy czy narzuty… w zasadzie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. A wszystko to z kawałka czesankowej lub zgrzebnej wełny i pracy naszych rąk. Brzmi intrygująco? Zapraszamy na warsztat rękodzielniczy. Zafilcujcie się razem z nami!
Filcowane elementy, sznurki i kulki rozrzucone na blacie stołu

Informacje praktyczne

Data i czas

TERMIN: 22.07.2023

GODZINA: 12:00

Miejsce

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
Sala Edukacyjna
ul. Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Dla kogo?

Dla osób dorosłych
Dla młodzieży powyżej 12. roku życia

Inne

Wstęp płatny
Rezerwacja pod numerem telefonu:
+48 22 208 87 00, +48 605 501 770
lub e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

kwiatek z filcu leżący na ozdobnym talerzu
Sztuka filcowania
Warsztaty filcowania elementów biżuterii to idealne rozwiązanie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z filcowaniem oraz dla tych, którzy chcą podszkolić się pod okiem profesjonalistki. Podczas warsztatu poznacie rodzaje wełen odpowiednie do różnych technik filcowania oraz przydatne dodatki, takie jak surowy jedwab. Nauczycie się filcować z wełny czesankowej kwiaty, listki, „dredy”, czyli filcowe sznury i łączyć je ze sobą techniką filcowania na mokro. Dodatkowo dowiecie się jak filcować kulki i inne elementy biżuterii, aby w przyszłości móc samodzielnie projektować i tworzyć różnego typu filcowe ozdoby. Pod koniec warsztatu, w formie pokazu, zostanie również  zaprezentowana technika filcowania na sucho, czyli filcowania igłowego. Łączenie tych dwóch technik to nieograniczone możliwości w tworzeniu filcowego rękodzieła!
Osoba prowadząca warsztaty na tle regału z wełną
Osoba prowadząca:
Justyna Wróbel-Mikołajczyk / Zafilcowana – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku projektowanie odzieży i projektowanie tkaniny. Filcowaniem zajmuje się od 2008 roku. Jest założycielką Pracowni Kreatywności w Bielsku-Białej, współautorką 4 książek instruktażowych z serii „Magia filcowania” oraz autorką kursów wideo w Wirtualnej Szkole Filcowania. Zafilcowała się i miłość do filcowania stara się przekazać dalej. Od lat prowadzi warsztaty indywidualne i grupowe, w swojej pracowni oraz wyjazdowo. Więcej informacji o jej działalności znajdziecie na: www.zafilcowana.pl, www.szkolafilcowania.pl
Informacje praktyczne:
Warsztat rękodzielniczy przeznaczony dla dorosłych oraz dla młodzieży powyżej 12. roku życia.

Czas trwania:
4 godziny

Koszt:
Opłata za uczestnictwo w warsztacie 100 zł / osoba

 

📞 Rezerwacja:
telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770
e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Liczba miejsc ograniczona.

Polecane wydarzenia w Centrum Folkloru Polskiego