T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN

Aktualności

Wszystkie
koncert
warsztaty
wystawy
Inne
Sortuj:
Inne
18.05.2024 18:00

Noc Muzeów w Karolinie 2024

Już po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na Noc Muzeów w Karolinie. Wydarzenia tegorocznej jubileuszowej edycji poświęcone będą mazowszańskim kostiumom. Obiecujemy, że jak co roku będzie angażująco i ciekawie. Spędźcie ten wyjątkowy wieczór razem z nami!
Inne
03.05.2024 - 05.05.2024 15:00

Piękna nasza Polska cała – oprowadzanie po wystawie |Majówka w Karolinie

Szukacie pomysłu na tegoroczną majówkę? Zapraszamy do Karolina! W długi weekend, od 1 do 5 maja, będziemy czynni w godzinach 10:00-18:00. W piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 15:00 zapraszamy również na specjalne zwiedzanie ekspozycji z jedną z naszych przewodniczek.
warsztaty
28.04.2024 15:00

Śląskie tańce i zabawy – warsztat taneczny | Międzynarodowy Dzień Tańca w Karolinie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, na zakończenie naszego cyklu śląskiego, zapraszamy Was do wspólnej tanecznej zabawy. Podczas spotkania, w niedzielę 28 kwietnia, będziemy wspólnie odkrywać folklor muzyczno-taneczny Górnego Śląska.
Inne
06.04.2024

Dzień Śląski w Karolinie

W sobotę 6 kwietnia zapraszamy do Karolina na wspólne odkrywanie kultury ludowej Śląska. W ramach naszego cyklu śląskiego przygotowaliśmy dla Was dzień pełen atrakcji: warsztaty rodzinne, rękodzielnicze i wokalne oraz spotkania muzyczno-taneczne. Jeżeli macie ochotę poznać bliżej śląski folklor, zmierzyć się z ludowym rękodziełem i pobawić przy muzyce na żywo – spędźcie ten dzień razem z nami!
Inne
24.03.2024 15:00

Wielkanocne tradycje i zwyczaje – oprowadzanie po wystawie

W Niedzielę Palmową, 24 marca o godzinie 15:00, zapraszamy do Karolina na świąteczne spotkanie na wystawie. Podczas oprowadzania z przewodnikiem porozmawiamy o wielkanocnych tradycjach i zwyczajach, o tym jak dawniej obchodzono święta i w jaki sposób się do nich przygotowywano.
warsztaty
16.03.2024

Wiklinowe koszyczki – wielkanocne warsztaty rękodzielnicze

Trudno wyobrazić sobie święta wielkanocne bez wiklinowego koszyczka, dlatego w ramach Jarmarku Wielkanocnego w Karolinie zapraszamy Was na wyjątkowe warsztaty plecionkarskie. Razem z twórcą ludowym – koszykarzem, plecionkarzem wykonacie własne, unikatowe świąteczne koszyczki.
warsztaty
17.03.2024

Opolskie kroszonki – wielkanocne warsztaty rękodzielnicze

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych wyrobów regionalnych na Śląsku są wielkanocne jajka tworzone techniką rytowniczą. Kroszonki, bo o nich mowa, to prawdziwe dzieła sztuki o bogatej ornamentyce, wykonywane z ogromną precyzją. W ramach odbywającego się w Karolinie XI Jarmarku Wielkanocnego zapraszamy na świąteczne warsztaty z kroszonkarką z Opolszczyzny.
Inne
16.03.2024 - 17.03.2024

XI Jarmark Wielkanocny w Karolinie

W trzeci weekend marca, dwa tygodnie przed świętami wielkanocnymi, w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Karolinie odbędzie się XI Jarmark Wielkanocny. To tradycyjne spotkanie twórców ludowych, rękodzielników i producentów regionalnych przysmaków, któremu towarzyszą koncerty zespołu „Mazowsze” oraz warsztaty rękodzielnicze w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”.
warsztaty
09.03.2024 15:00

Szlajfki jak malowane – warsztat rękodzielniczy (Dzień Kobiet w Karolinie)

Wstążki, zwane szlajfami, szlajfkami czy też sznurkami, stanowiły nieodzowną część niemal wszystkich odmian kobiecego stroju na obszarze Śląska. Z okazji Dnia Kobiet, w ramach cyklu śląskiego, zapraszamy wszystkie panie (i nie tylko) na warsztat malowania wstążek. Macie ochotę na odrobinę przyjemności? Marzy Wam się oryginalna, własnoręcznie wykonana ozdoba? Nie przegapcie takiej okazji!
Inne
25.02.2024 15:00

Pani na Karolinie – spotkanie poświęcone Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej

Delikatna i drobna kobieta, swoją powierzchownością nie zdradzała, że w rzeczywistości drzemie w niej tytan pracy, nieugięty negocjator i skrupulatny organizator. Pozostawiła po sobie zespół legendę i zadanie dla tych, którzy przyjdą po niej. Z okazji urodzin Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej zapraszamy na spotkanie poświęcone tej wybitnej artystce, współtwórczyni i wieloletniej dyrektor "Mazowsza".
warsztaty
11.02.2024 13:00

Hop śü śü – wilamowski warsztat rodzinny

Z końcem karnawału zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z folklorem Wilamowic. Podczas warsztatu 11 lutego porozmawiamy o wilamowskich tradycjach i zwyczajach, wykonamy kolorowe maski i ruszymy w nich do szalonej tanecznej zabawy. Zakończymy karnawał z przytupem!
Inne
03.02.2024

Dzień Wilamowski w Karolinie

3 lutego zapraszamy serdecznie do Karolina na Dzień Wilamowski, na który przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji razem ze Stowarzyszeniem „Wilamowianie” oraz Zespołem Regionalnym „Wilamowice”. Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się więcej o wilamowskiej kulturze, tradycjach i zwyczajach, języku, stroju, rękodziele, muzyce, tańcu oraz kuchni, spędźcie ten dzień razem z nami!