T_KAROLIN_HOME_LABELT_KAROLIN_HOME_LABELEN
Uśmiechnięta para w kostiumie łowickim zaprasza do wnętrz Pałacu gestem wyciągniętych dłoni w stronę drzwi wejściowych
Zwiedzanie indywidualne
Wystawę stałą można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem. Przewidywany czas zwiedzania ekspozycji to około 60 minut. Prosimy o uwzględnienie czasu zwiedzania przy planowaniu wizyty. Ostatnie wejście na wystawę stałą jest możliwe 30 minut przed zamknięciem.

Ceny biletów
Zwiedzaj wystawę z przewodnikiem
Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznać różne ciekawostki i niesamowite historie? Zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” z przewodnikiem daje możliwość lepszego zapoznania się z ekspozycją.
  • Usługa przewodnicka w języku polskim – 120 zł + bilet wstępu na wystawę
  • Usługa przewodnicka w języku angielskim – 150 zł + bilet wstępu na wystawę
Usługa przewodnicka w języku obcym dla indywidualnych zwiedzających jest możliwa po dokonaniu rezerwacji co najmniej 3 dni przed planowanym terminem wizyty.
Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu: + 48 22 208 87 00 lub +48 605 501 770
od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–16:00
lub korzystając z poczty elektronicznej: kontakt@karolinmazowsze.pl
zbliżenie na podparte pod boki ręce kobiety, ubranej w kostium sannicki
Zajęcia edukacyjne dla osób indywidualnych
Zapraszamy na zajęcia edukacyjne, które odbywają się w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”, w salach edukacyjnych, Sali Kameralnej, a nawet w karolińskim parku. Nowoczesna ekspozycja mieszcząca się w Pałacu Karolin jest punktem wyjścia do rozmowy o bogactwie kultury tradycyjnej, polskich tańcach narodowych, folklorze muzycznym, historii tańca ludowego, ludowych instrumentach muzycznych, strojach ludowych oraz działalności artystycznej Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Organizujemy spotkania z rękodzielnikami i twórcami ludowymi, artystami Zespołu „Mazowsze”, regionalnymi muzykami i kapelami.

Czas trwania oraz cena biletu uzależnione są od rodzaju wydarzenia. Aktualna oferta proponowanych warsztatów, spotkań i koncertów, znajduje się w zakładce „Co nowego”.
Proponowane wydarzenia
  • Warsztaty rodzinne
Rodzinne zajęcia edukacyjne dla osób indywidualnych odbywają się na ekspozycji oraz w specjalnie przygotowanej przestrzeni warsztatowej. Na warsztaty zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat. Spotkania z nami to doskonała okazja, aby wspólnie spędzić wolny czas, wzbogacić wiedzę o folklorze, rozwijać umiejętności i kreatywne myślenie, a przede wszystkim dobrze się bawić.
Planowane warsztaty:
– 11 lutego godz. 13:00/ Hop śü śü - Wilamowski warsztat rodzinny 

  • Warsztaty rękodzielnicze
Zajęcia odbywają w specjalnie przygotowanej przestrzeni warsztatowej, prowadzone są przez rękodzielników, twórców ludowych oraz wykwalifikowanych instruktorów. Na spotkania zapraszamy osoby chcące rozwijać zdolności manualne, nabywać nowe kompetencje oraz pragnące spróbować swoich sił w rękodziele.
Planowane warsztaty:
– 3 lutego godz. 13:00/ Wilamowskie sztrykowanie – warsztat rękodzielniczy (Dzień Wilamowski)

  • Warsztaty taneczne i wokalne, potańcówki i koncerty
Spotkania przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia, którzy pragną poznawać tajniki polskich tańców ludowych i narodowych, odkrywać różne oblicza muzyki, usłyszeć tradycyjne brzmienia, poćwiczyć pod okiem artystów i instruktorów „Mazowsza” oraz spotkać się z regionalnymi muzykami i kapelami.
Planowane warsztaty:
– 3 lutego godz. 18:00/ Potańcówka z kapelą Zespołu Regionalnego "Wilamowice" (Dzień Wilamowski)
  • Prelekcje
Wykłady związane z tematyką Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”, przeznaczone są przede wszystkim dla młodzieży i dorosłych. Organizujemy spotkania między innymi z etnografami, muzykologami, folklorystami oraz artystami, tancerzami, chórzystami i choreografami.
Planowane prelekcje:
– 3 lutego godz. 16:00/ Byr nyteryn, czyli u krawcowej – prelekcja o stroju wilamowskim (Dzień Wilamowski)
– 25 lutego godz. 15:00/ Pani na Karolinie – spotkanie poświęcone Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej

  • Oprowadzania i spacery
To spotkania z przewodnikiem, który podczas zwiedzania wystawy lub spacerów po karolińskim parku odpowie na wasze pytania, przybliży historię pałacu, opowie o działalności Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a przede wszystkim zabierze was w niezwykłą podróż po świecie polskiego folkloru.
W celu uzyskania szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny: + 48 22 208 87 00 lub +48 605 501 770 lub skorzystać z poczty elektronicznej: kontakt@karolinmazowsze.pl.

Zajęcia dla grup szkolnych oraz innych grup zorganizowanych znajdziecie w zakładce "Grupy zorganizowane".